کد خبر: ۶۵۱۴
۷:۲۹ - ۱۳۹۳/۸/۲۰

"سیستم" شفاف سازی کرد؛ "حخزر" جوابیه داد

شرکت همکاران سیستم در مورد قراردادهای بزرگ و درحال مذاکره شفاف سازی کرد و کشتیرانی دریای خزر هم در مورد پوشش پیش بینی سال ۹۳ درعملکرد ۶ ماهه جوابیه داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،شرکت فرابورسی همکاران سیستم درحالی طی یک ماه اخیر با رشد قیمت و بازدهی مثبت 32 درصدی سهام مواجه شده که مهدی امیری مدیرعامل این شرکت 45 میلیارد تومانی در رابطه با شایعات روزهای اخیر شفاف سازی کرد.

وی با ارسال نامه ایی به سازمان بورس اعلام کرد: در ارتباط با شفاف سازی قراردادهای بزرگ منعقده یا در حال مذاکره با قوه قضائیه ،اتکا و ...به دلیل حجم و طولانی بودن مدت اجرای این قراردادها ( دو تا سه سال ) ، بودجه سال جاری شرکت تغییر ندارد و درصورت نیاز به تعدیل اطلاع رسانی خواهد شد.

علی اکبر غنجی مدیرعامل شرکت 54 میلیارد تومانی و فرابورسی کشتیرانی دریای خزر هم که با بازدهی 21 درصدی سهام در یک ماه مواجه شده ، درمورد پوشش پیش بینی سال 93 درعملکرد 6 ماهه جوابیه ایی داد.

وی در پاسخ به نامه اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و با توجه به ارسال صورت های مالی حسابرسی نشده در دوره میانی منتهی به 31 شهریور 93 درمقایسه با اطلاعات پیش بینی سود هر سهم اعلام کرد: این کشتیرانی به دلیل مبادلات بازرگانی و تجاری درحوزه دریای خرز نه تنها از نظر تنوع و شیوه عمل با مبادلات و مراودات مرسوم در سایر نقاط تجاری متفاوت است بلکه به دلیل موقعیت سیاسی و جفرافیایی دارای ویژگی های خاص خود بوده و تجارت در این حوزه مضاف بر قوانین و قوائد رقابتی بازار منطقه، برمبنای عرضه و تقاضا در شرایط مختلف فصلی و حتی یخبندان نیز جابجایی کالا همواره صورت می پذیرد.

وی ادامه داد: در فصول پاییز و زمستان، هزینه ها به دلیل افزایش طول مدت سفر کشتی ها ناشی از بارندگی ، باد شدید، طوفان، یخبندان بنادر، یخبندان کانال ولگا،پایین آمدن عمق آب برخی از نواحی کانال ولگا به پایین تر از 3.5متر، همچنین سرمای زیاد و برف شدید در بنادر شمالی و بنادرخارجی حاشیه خزر و تعطیلی مکرر بنادر در زمان عملیات تخلیه و بارگیری، نوسان می یابد. بنابراین پس از گذشت فصل پاییز ، برآورد قطعی تعیین و در صورت نیاز به تعدیل به اطلاع سازمان بورس و سهامداران خواهد رسید.

انتهای پیام       

 

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ