کد خبر: ۶۶۸۶۱
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۶/۸/۱۳

سهام دو بیمه دانا و آسیا عرضه می شود/ تمایل خارجی ها به خرید بیمه های بورسی
رییس کل بیمه مرکزی:

سهام دو بیمه دانا و آسیا عرضه می شود/ تمایل خارجی ها به خرید بیمه های بورسی

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه خرید سهام بیمه های آسیا و دانا توسط شرکت های بیمه خارجی مطرح نیست، از برنامه دولت به واگذاری سهام بیمه های آسیا و دانا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عبدالناصر همتی در خصوص واگذاری سهام شرکت های بیمه آسیا و دانا به ایبنا گفت: بر اساس سیاست دولت و وزیر اقتصاد، فروش سهم دولت در شرکت های بیمه آسیا و دانا در اولویت قرار دارد و براساس قانون برنامه ششم تا پایان سال ۹۷، سهم دولت در این 2 بیمه باید واگذار شود.

وی با اشاره به نگهداری بیمه ایران به عنوان تنها بیمه دولتی افزود: مراحل واگذاری سهم دولت در بیمه آسیا و دانا از طریق سازمان خصوصی سازی انجام خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: آلمان و ایتالیا با انجام مذاکراتی بدنبال خرید سهم شرکت های بیمه خصوصی در ایران هستند و احتمال به نتیجه رسیدن مذاکرات نیز وجود دارد ولی این موضوع هیچ ارتباطی با واگذاری سهم دولت در بیمه آسیا و دانا ندارد.

همتی ادامه داد: شرکت های خارجی بدنبال خرید سهام برخی از شرکت های بیمه داخلی که در حال حاضر در بورس فعالند نیز هستند که ممکن است این موضوع از طریق افزایش سرمایه یا از طریق واگذاری سهام سهامداران مشتاق فروش انجام می شود.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ