کد خبر: ۶۷۱۶۴
۱۴:۶ - ۱۳۹۶/۸/۲۱

جزئیات پذیره نویسی۴۰۰ میلیاردی مپنا در بورس انرژی اعلام شد+ پیش بینی
توسط معاون تامین سرمایه امین :

جزئیات پذیره نویسی۴۰۰ میلیاردی مپنا در بورس انرژی اعلام شد+ پیش بینی

معاون عملیات بازار تامین سرمایه امین جزئیات تامین مالی ۴۰۰ میلیارد تومانی مپنا از طریق بورس انرژی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، اسماعیل بینایی از تامین مالی مجدد مپنا به منظور تأمین سرمایه در گردش و تأمین مالی پروژه های سیکل ترکیبی از طریق بازار سرمایه خبر داده و اعلام کرد: این شرکت با همکاری تأمین سرمایه امین به عنوان متعهد پذیره نویس و بازارگردان و شرکت مشاوره سرمایه گذاری آرمان آتی به عنوان مشاور عرضه، تصمیم به انتشار 400 میلیارد تومان اوراق سلف موازی استاندارد برق دارد.

وی ادامه داد: این عرضه که طی روزهای آتی انجام می شود، یکی از بزرگترین پروژه های تأمین مالی از طریق انتشار اوراق سلف در بورس انرژی است. از ویژگی های مهم این عرضه می توان به حضور تأمین سرمایه امین به عنوان رکن بازارگردان طی دوره عمر اوراق اشاره کرد که نقدینگی لازم را در این مدت برای سرمایه گذاران با نرخ سود 17.5 درصد روزشمار ایجاد می کند.

این مقام مسئول افزود: این اوراق بانام و معاف از مالیات بوده و وجود اختیار خرید و فروش تبعی از ویژگی دیگر آن است که بر جذابیت آن می افزاید. بدین صورت که در صورت کاهش قیمت دارایی پایه موضوع این اوراق(بسته برق)، سرمایه گذاران از طریق اعمال اختیار فروش با نرخ 18 درصد بازدهی خود را تثبیت کرده و همچنین در صورت افزایش قیمت برق، شرکت مپنا با اعمال اختیار خرید 19 درصدی مانع از افزایش هزینه تأمین مالی و تضمین سودی 18 الی 19 درصدی در سررسید برای سرمایه گذاران می شود.

به گفته بینایی ، با توجه به نرخ سود اوراق موجود در بازار و همچنین نرخ سود شبکه بانکی، پیش بینی می شود این اوراق با استقبال خوب و صف خرید چند برابر حجم کل خود مواجه و در کوتاه ترین زمان ممکن به فروش برسد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ