کد خبر: ۶۷۱۶۸
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۶/۸/۲۱

ایرباس و بوئینگ ۳۰ میلیارد دلار هواپیما به شرکت امارات می فروشند

ایرباس و بوئینگ ۳۰ میلیارد دلار هواپیما به شرکت امارات می فروشند

در راستای آمادگی رقابتی بین ایرباس و بویئنگ برای انعقاد قراردادهای ۳۰ میلیارد دلاری فروش هواپیما به شرکت امارات،این دو هواپیماسازی در روز نخست نمایشگاه هوایی دوبی موفق شدند سفارشاتی را به ثبت برسانند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، در حالی که شرکت هواپیماسازی ایرباس و رقیب آمریکایی خود را آماده رقابت برای انعقاد قراردادهای 30 میلیارد دلاری فروش هواپیما با شرکت امارات کرده اند، ظاهرا در روز نخست نمایشگاه هوایی دوبی هر دوی این شرکت ها موفق شده اند سفارشاتی را به ثبت برسانند.انتظار می رود شرکت ایرباس یک قرارداد 16 میلیارد دلاری فروش هواپیماهای ای 380 به شرکت امارات را اعلام کند.

منابع آگاه ضمن انتظار اعلام قرارداد 16 میلیارد دلاری شرکت ایرباس جهت فروش هواپیماهای ای 380 به شرکت امارات،از تلاش بوئینگ برای اعلام ثبت سفارش 12 تا 13 میلیارد دلاری فروش هواپیماهای مدل 787-10 دریملاینر جهت عدم عقب افتادگی از رقیب اروپایی خبر دادند.

این منابع افزودند: شرکت بوئینگ روز یکشنبه به یک قرارداد فروش حدود 40 فروند هواپیمای مدل دریملاینر به شرکت امارات نزدیک شده است.اما شرکت های ایرباس، بوئینگ و امارات از هرگونه اظهارنظر در این باره خودداری کرده اند.

بوئینگ در زمینه فروش هواپیما در بزرگترین گردهمایی صنعت هوانوردی خاورمیانه از ایرباس جلوتر بوده و حدود 65 درصد از کل سفارشات ثبت شده توسط این دو شرکت از ابتدای سال تاکنون مربوط به بوئینگ بوده است.

شرکت هواپیمایی امارات همچنین همکاری ای با شرکت مرسدس بنز به منظور راه اندازی سوئیت های جدید هوایی آغاز کرده است. این شرکت که اولین شرکت هوانوردی بود که امکان گرفتن دوش توسط مسافران در هواپیماها را فراهم کرد، این طراحی آینده نگرانه را در نمایشگاه هوایی دوبی رونمایی کرده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ