کد خبر: ۶۷۱۷۹
۹:۳۲ - ۱۳۹۶/۸/۲۲

آخرین آمار تلفات و اخبار از زلزله ۷.۳ ریشتری غرب ایران

آخرین آمار تلفات و اخبار از زلزله ۷.۳ ریشتری غرب ایران

شب گذشته زلزله ای به شدت ۷.۳ ریشتر غرب ایران را لرزاند و خسارات و تلفات بالایی به بار آورد که آخرین خبرها نشان از تلفات ۱۴۱ نفر و ۱۶۸۳ نفر مجروح است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایلنا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در حاشیه جلسه ستاد مدیریت بحران درباره آمار مصدومان و ‌کشته‌شدگان حادثه زلزله در کرمانشاه گفت: متاسفانه زلزله ۷.۳ ریشتری که در کرمانشاه آمده زلزله بزرگی است.

وی افزود: تلاش شده در اولین مراحل همه امکانات بسیج شود. دستگاه‌های اجرایی و ‌اعضای ستاد همگی در استان تشکیل جلسه داده‌اند، همچنین استان‌های مجاور کرمانشاه نیز در حالت آماده‌باش به سر می‌برند.به‌دلیل تاریکی شب امکان پرواز بالگرد نیست و ‌برخی راه‌ها بسته شده اما تمام تلاش نیروها این بوده که خود را به منطقه برسانند. نگرانی‌هایی در رابطه با روستاها داریم چراکه اکنون با توجه به تاریکی شب دسترسی به این مناطق مشکل است.

این مقام مسئول گفت: برق برخی مناطق قطع شده بود که اکنون ۷۰ درصد آنها وصل شده است. اکنون ارتش، سپاه، بسیج، هلال‌احمر، وزارت بهداشت و وزارت نیرو با آمادگی کامل در منطقه حضور دارند و  مردم نیز کمک های بسیار خوبی انجام می دهند.باید تلاش کنیم در اسرع وقت کمک‌ها رسانده شود و هزینه‌ها و خسارات پایین بیاید،‌ از مردم کرمانشاه خواهشمندیم با صبر به مسئولان و ‌نیروهای اعزامی کمک کنند تا کار با سرعت پیش برود.

رحمانی‌فضلی عنوان کرد: رئیس‌جمهوری در اولین لحظات دستور داد ستاد تشکیل شود٬ استانداران در محل نیز کار خود را انجام می دهند و همه دستگاه ها پای کار هستند.اکنون نمی توان آمار دقیقی درباره کشته شدگان داد و تعداد زخمی ها نیز با توجه به حجم تخریب زیاد بوده، به محض طلوع آفتاب بالگردها برای انتقال مصدومان اعزام خواهند شد و اکنون بیمارستان‌ها در شرایط مناسبی خدمات رسانی می کنند. به علت بالا بودن حجم مصدومان اعلام شد تا بیمارستان های صحرایی در منطقه دایر شود.

وی گفت: خواهشمندم به اخبار و‌گزارشات غیر رسمی که اکنون هم حجم آن زیاد است توجه نشود و‌ تلاش ما این است که اخبار مربوطه را از طریق ستاد و‌ دستگاه های تخصصی هر حوزه اعلام کنیم .برخی از جاده ها ریزش داشتند که نیروها برای بازگشایی آنها اعزام شدند همچنین از نظر مخابراتی ۸۵ درصد پوشش مخابراتی داریم که تقریبا مشکلی از این لحاظ نداریم.

رحمانی فضلی تاکید کرد: حجم خرابی زیاد است اما با توجه به زلزله ۴.۵ ریشتری که در فاصله کوتاه تری از قبل آمده بود باعث شده بود مردم در آمادگی بیشتری قرار بگیرند که همین امر باعث شد تعداد کشته ها پایین بیاید.

همه چیز به هم ریخته است!

اسماعیل نجار رییس سازمان مدیریت بحران گفت: به‌دلیل تاریکی و قطع برق همچنین بسته‌شدن برخی راه‌های روستایی احتمال اینکه آمار به‌زودی مشخص شود وجود ندارد.تمام عوامل اجرایی در حال امداد و نجات هستند. نیروهای مسلح و هلال‌احمر و تمامی بیمارستان‌ها هم در حال آماده باش هستند.

وی با بیان اینکه استان‌های همجوار نیز در حال آماده‌باش هستند، ادامه داد: وزیر کشور نیز جلسه شورای مدیریت بحران را تشکیل دادند و ریز مسائل را پیگیری کرده و روند امدادرسانی را دنبال می‌کردند.توصیه می‌کنیم مردم آرامش خود را حفظ کنند،در شرایط کنونی همه چیز به هم ریخته اما روند امداد رسانی در حال اجراست.امیدواریم خسارات جانی زیادی نداشته باشیم و مردم بتوانند با تلاش‌های صورت گرفته زودتر اسکان یابند.

امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده به کندی انجام می‌شود

صدا و سیما اعلام کرد: در پی وقوع زمین لرزه در استان‌های غربی باتوجه به تاریکی و سردی هوا امداد رسانی در مناطق آسیب دیده به کندی انجام می‌شود.

تاکنون 500 نفر از جمعیت هلال احمر ایران برای امدادرسانی و آوار برداری به مناطق زلزله زده اعزام شدند. هم‌چنین 80تن اقلام امدادی از جمله پتو و چادر در بین زلزله‌زدگان توزیع شده و پارک‌ها و امکان آموزشی کرمانشاه آماده استقرار افراد هستند. 80 نفر از مصدومان زلزله در بیمارستان کرمانشاه بستری هستند.

۲۷ بالگرد با روشن شدن هوا آماده عملیات هستند

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه با اعلام آماده‌باش بالگرد‌ها در سطح استان کرمانشاه گفت: ۲۷ بالگرد آماده پرواز بوده و منتظر هستیم با روش شدن هوا بالگرد‌ها را به حرکت در آوریم.آواربرداری‌ها در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه آغاز شده و امیدوار هستیم این کار در کمترین زمان ممکن محقق شود،۶ شهرستان استان کرمانشاه در زمین لرزه اخیر درگیر بوده و تا حدودی تخریب شده اند.

به گفته وی، برق برخی از روستا‌ها و مناطق در کرمانشاه قطع بوده و تا یک ساعت آینده برق در این مناطق وصل خواهد شد.از نظر انشعابات گاز با مشکل مواجه نیستیم و مشکل آب در منطقه نیز برطرف شده است.اسکان اضطراری از درب منازل شهروندان زلزله زده آغاز شده و در تلاش هستیم با توزیع چادر در میان شهروندان، کار اسکان آن‌ها را انجام دهیم.

توزیع چادر بین مردم و کمک ارتش

فرامرز اکبری فرماندار قصر شیرین  گفت: آخرین آمار در رابطه با تعداد مجروحان 300 نفر است البته به تعداد مصدومان اضافه شده است.اما چون برای ساماندهی اسکان مردم در شهر هستیم آمار دقیق مصدومان مشخص نیست. در حال ساماندهی اسکان مردم و توزیع چادر بین مردم هستیم. از مردم می‌خواهیم خونسری را حفظ کنند.

وی افزود: نیروهای انتظامی در حال برقراری آرامش در شهر هستند و نیروهای ارتش نیز به کمک ما آمده اند. اوضاع به زودی حالت عادی باز می گردد.
به محض روشن شدن هواعملیات امداد سریعتر ادامه خواهد داشت.

حدود 70 هزار نفر نیاز به اسکان اضطراری در استان‌های زلزله‌زده دارند

مرتضی سلیمی رئیس هلال احمر گفت: پیش‌بینی می‌شود بیش از 70هزار نفر نیاز به اسکان اضطراری در کل استان‌های زلزله زده را داشته باشند. کار اسکان در شهرهای سرپل ذهاب، جوان رود و قصر شیرین آغاز شده و قبل از آغاز صبح در شهرهای دیگر هم انجام می‌شود. هم‌چنین لوازم واقلامی مانند پتو و چادر به کرمانشاه ارسال شده است.

وی افزود: شرایط روستاهای استان‌های زلزله زده از شهرها بدتر است و روستاها در این حادثه بیشتر آسیب دیدند. 5فروند بالگرد آماده اعزام در ساعات اولیه صبح هستند تا اگر مکانی باقی مانده بود لکه گیری شود. جلسه ستاد مدیریت بحران همچنان ادامه دارد و مقرر شد یک گروه به منطقه اعزام شود و عملیات امداد را مدیریت کند.

همه راه‌های مواصلاتی استان کرمانشاه باز است

نیک‌کردار معاون عمرانی استاندار کرمانشاه از بازگشایی راه‌های مواصلاتی استان کرمانشاه خبر داد و گفت: آمار کشته‌شدگان و مصدومان همان آمار قبلی یعنی 30 کشته و 200 مجروح است.راه ارتباطی از دالاهو به سرپل ذهاب که به علت ریزش کوه مسدود شده بود با تلاش عوامل راهداری باز شده و کار امداد و نجات در حال انجام است.

وی افزود: همه جاده‌های ارتباطی در استان باز است و امداد و نجات در جریان است و همه گروه‌ها در حال فعالیت هستند. همچنین آب آشامیدنی بین مردم توزیع می‌شود و مجروحان بد حال به بیمارستان‌های شهرهای اطراف منتقل می‌شوند و همه چیز به خوبی پیش می‌رود.

مقام معظم رهبری همه مسئولان را به تلاش برای کمک به آسیب دیدگان زلزله فراخواندند

مقام معظم رهبری در پیامی با ابراز تاسف و اندوه فراوان از جان باختن و زخمی شدن جمعی از هم میهنان در زلزله شب گذشته تاکید کرد: مسئولان در همین اولین ساعات با همه همت و توان به یاری آسیب دیدگان به ویژه در زیرآوارماندگان بشتابند.

جلسه ویژه رئیس جمهور با وزرای مسئول

به گزارش ایسنا،جلسه ویژه حسن روحانی  با وزرای مسئول و دستگاهای امدادی در مورد امدادرسانی به زلزله زدگان کرمانشاه آغاز شد.وزیر بهداشت و معاون نیز در جلسه حاضر شدند.

همچنین جلسه روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی که قرار بود صبح امروز برگزار شود، به دلیل لزوم رسیدگی به زلزله‌زدگان کرمانشاه لغو شد.

آخرین آمار زلزله‌کرمانشاه

به گزارش شبکه خبر،سعیدی سخنگوی سازمان مدیریت بحران گفت: در آخرین آمار از زلزله کرمانشاه تلفات هنوز ۱۴۱ نفر است اما تعداد مجروحان به ۱۶۸۳ رسیده است.
خیلی از راه‌های روستایی بازگشایی و آب و برق وصل شده است.نیروهای نظامی، انتظامی، ارتش، سپاه و بسیج همچنان به امدادرسانی کمک می‌کنند و مصدومان را به مراکز درمانی منتقل می‌کنند.

وی هشدار داد: مردم نسبت به ساختمان های آسیب‌دیده و نامستحکم احتیاط کنند، پس‌لرزه‌ها ممکن است خطر آفرین باشند.

تصویری از خسارات زلزله در سرپل ذهاب

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ