کد خبر: ۶۷۱۹۴
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۶/۸/۲۲

سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری ژاپنی‌ها در اوبر

سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری ژاپنی‌ها در اوبر

شرکت مخابراتی ژاپنی سافت بانک به دنبال سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری در اوبر است که به معنای اختصاص ۲۰ درصد از کل اوبر به آن است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از سی نت، اوبر که خدمات تاکسی یابی آنلاین ارائه می دهد بعد از انتشار اخباری در مورد مزاحمت های جنسی مدیران ارشد دچار بحران شده بود و در ماه های اخیر به شدت در تلاش است تا وجهه عمومی را بهبود بخشیده و سرمایه های جدیدی جذب کند.

در همین راستا،اوبر 20 تن از کارکنان ارشد که برخی از آنها موقعیت های مدیریتی مهمی را در اختیار داشتند، اخراج کرده است.این توافق منجر به پایان منازعه حقوقی میان مدیر عامل سابق اوبر و موسس آن تراویس کالانیک و شرکت Benchmark Capital یکی از سرمایه گذاران اولیه در اوبر نیز می شود.

 Benchmark Capital که 13 درصد از اوبر را در اختیار دارد در ماه آگوست کالانیک را تحت پیگرد قضایی قرار داده و مدعی شده بود، سهام داران اوبر را فریب داده تا بتواند کنترل سه کرسی در هیات مدیره این شرکت را به دست آورد و آنها در اختیار حامیان قرار دهد.

اوبر امیدوار است با این توافق بتواند سرمایه لازم برای توسعه فعالیت ها در آمریکا و خارج از آن را به دست آورد. این شرکت به تازگی تعداد اعضای هیات مدیره  را از 11 به 17 نفر افزایش داده است.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ