کد خبر: ۶۷۱۹۶
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۶/۸/۲۲

وقوع زلزله مشابه کرمانشاه در سایر مناطق کشور منتفی است
مدیربخش زلزله مرکز تحقیقات مسکن:

وقوع زلزله مشابه کرمانشاه در سایر مناطق کشور منتفی است

مدیر بخش زلزله مرکز تحقیقات راه گفت: وقوع زلزله مشابه در منطقه ازگله کرمانشاه در سایر مناطق ایران منتفی است، اما حداکثر تا ۳ ماه آینده پس لرزه های زیادی با مقیاس کوچک و متوسط در این منطقه رخ خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،علی بیت الهی به ایرنا گفت: وقوع این زلزله به بزرگی 7.3 مقیاس امواج درونی در ایالت لرزه زمین ساختی زاگرس با زلزله خیزی بالا نادر بود، زیرا این منطقه همواره شاهد زلزله های کوچک و متوسط بوده است.در این منطقه تعداد زیادی زلزله کوچک و متوسط رخ می دهد، اما از حیث بزرگی زلزله شب گذشته این منطقه بی سابقه بوده است.

وی تاکید کرد: چنین زلزله ای با این بزرگی ویژگی های خاص خود را دارد و از این پس شاهد پس لرزه های این زلزله در این منطقه حداکثر تا 3 ماه آینده خواهیم بود.پس از وقوع این زلزله بزرگ تاکنون پس لرزه های متعددی در این منطقه رخ داده و به تدریج از بزرگی این پس لرزه ها کاسته خواهد شد.

این مقام مسئول اظهارداشت: به احتمال زیاد با وقوع این زلزله مهیب تنش نهفته در زمین این منطقه آزاد شده و احتمال وقوع زلزله مشابه دیگری در این منطقه منتفی شده، زیرا انرژی زمین در این منطقه آزاد شده است.زلزله استان کرمانشاه برای تحریک گسل های زلزله در سایر مناطق مهم ایران تاثیرگذار نیست و مطرح شدن شایعاتی در این زمینه کاملا غیرتخصصی و غیرکارشناسی است که به طور معمول در زمان وقوع زلزله های بزرگ در بین مردم شایعه می شود.

بنابراین گزارش، زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر شامگاه یکشنبه استان کرمانشاه را لرزاند. شدت این زمین لرزه به حدی بود که در اغلب استان ها احساس شد.محل وقوع استان کرمانشاه حوالی ازگله بوده است. این زمین لرزه در ساعت 21 و 48 دقیقه و در طول جغرافیایی 45.9 ، عرض جغرافیایی 34.84 و در عمق 11 کیلومتری زمین روی داده است. همچنین در ادامه ، زمین لرزه هایی به بزرگی 4.6 و 4 ریشتر این منطقه را لرزانده و پس لرزه های این زمین لرزه ادامه دارد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ