کد خبر: ۶۷۱۹۸
۱۲:۲ - ۱۳۹۶/۸/۲۲

ادغام صندوق فولاد در صندوق بازنشستگی کشوری
با امضای ۲۷ نماینده مجلس مطرح شد:

ادغام صندوق فولاد در صندوق بازنشستگی کشوری

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تهیه طرح دو فوریتی با عنوان ادغام موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان شرکت فولاد در صندوق بانشستگی کشوری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسینعلی حاجی‌دلیگانی از تهیه طرح دو فوریتی با عنوان ادغام موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان شرکت فولاد در صندوق بانشستگی کشوری خبر داد و به خانه ملت گفت: این طرح در حال حاضر به امضای ۲۷ نماینده مجلس رسیده است.

در تارنمای موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد آمده است: شرکت ملی فولاد در سال ۷۴ به دلیل مشکلات ناشی از تامین وجوه مستمری و عدم سنخیت امور اجرائی بازنشستگی با فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه گذاری تصمیم گرفت فعالیت‌های امور بازنشستگی را به دو بخش صندوق بازنشستگی و امور بازنشستگی تفکیک کند تا بتواند با مرزبندی روشن وظایف و تخصصی کردن آن، امور مربوط به مستمری بگیران را ساماندهی کند.

این روند تا سال ۷۶ ادامه پیدا کرد تا اینکه بر اساس مصوبه مورخ ۱۸ خرداد ۷۶ هیئت مدیره شرکت ملی فولاد، موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد به صورت یک موسسه غیر دولتی و از نظر اداری و مالی مستقل، برمبنای اساسنامه مصوب هیئت مدیره شرکت ملی فولاد با هدف ارائه خدمت به بازنشستگان، مستمری بگیران و بخشی از شاغلین معادن و صنایع معدنی و نیز فولادی‏‌ها تاسیس و تحت شماره ۹۵۱۱ مورخ ۱۸ خرداد ۷۶ در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسید.

در تارنمای صندوق بازنشستگی کشوری نیز آمده است: به استناد اساسنامه صندوق بازنشستگی کشوری، این سازمان موسسه‌ای بیمه ای، دارای شخصیت حقوقی مستقل و وابسته به وزارت رفاه وتامین اجتماعی است که مسئولیت اداره امورصندوق بازنشستگی مستخدمان مشمول مقررات بازنشستگی کشوری را با رعایت مقررات استخدامی مربوط عهده دار است.

عمده مشمولین مقررات بازنشستگی کشوری عبارتند از:

۱ - مستخدمین رسمی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری.

۲ – مستخدمین رسمی مشمول آئین نامه استخدامی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی.

۳ – قضات قوه قضائیه و دادگستری مشمول مقررات استخدامی قضات.

۴ – مستخدمین رسمی (کادر سیاسی) وزارت امورخارجه مشمول مقررات استخدامی وزارت امورخارجه.

۵ – مستخدمین ثابت شهرداری‌های سراسر کشور به استثناء شهرداری تهران.

۶ – مستخدمین پیمانی دستگاه‌های اجرائی (متقاضی استفاده از مقررات بازنشستگی و وظیفه صندوق بازنشستگی کشوری).

۷ – خویش فرمایان (مستخدمین بازخریدی وزارت راه وترابری و ماده ۱۴۷ قانون برنامه چهارم توسعه).

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ