کد خبر: ۶۷۲۱۸
۷:۰ - ۱۳۹۶/۸/۲۳

شرط امارات برای خرید هواپیما از ایرباس

شرط امارات برای خرید هواپیما از ایرباس

مدیرعامل هواپیمایی امارات گفت: به شرطی از ایرباس هواپیما می‌خرد که این تولیدکننده فرانسوی خط تولید ایرباس A۳۸۰ را حداقل تا ۱۰ سال آینده فعال نگه دارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز،تیم کلارک که در حاشیه نمایشگاه هوایی دبی سخن می‌گفت،اعلام کرد: به شرطی از ایرباس A380 می‌خریم که این شرکت نیز تضمین دهد خط تولید این هواپیما را حداقل تا 10 سال آینده متوقف نکند.

وی ادامه داد: احتمالاً این شرکت هوایی اماراتی به دنبال محکم کردن قرارداد خود برای خرید بوئینگ 787 از آمریکا باشد و احتمالاً در آینده تعداد بیشتری از این هواپیماهای سایز متوسط خریداری خواهد کرد.

ایرباس امیدوار است سفارش جدید هواپیمای امارات بتواند بخشی از کمبود سفارشات برای خط تولید هواپیمای A380 جبران کند.نمایندگان حاضر در نمایشگاه هوایی دبی اعلام کردند،احتمالاً ایرباس برای بستن قرارداد با اماراتی‌ها شرط آنها را قبول خواهد کرد.

کلارک تأکید کرد:‌ ما به مذاکره با ایرباس ادامه خواهیم داد.با توجه به اینکه حدود 100 فروند هواپیمای ایرباس A380 در ناوگان هواپیمایی شرکت امارات که تحت مالکیت دولت دبی قرار دارد، وجود دارد، نگرانی‌ها نسبت به توقف تولید این نوع هواپیما در میان مقامات اماراتی وجود دارد.ایرباس باید تضمین قرص و محکمی برای راحت کردن خیال مقامات هواپیمایی ایرباس ارائه دهد.

شرکت ایرباس در حال بازنگری برای تجدیدنظر در برنامه‌های تولید خود است چراکه کاهش قیمت نفت در بازار جهانی صرفه اقتصادی استفاده از هواپیمای کوچک را برای شرکت‌های هوایی بیشتر کرده و عملاً سفارش این نوع هواپیماها را کاهش داده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ