کد خبر: ۶۷۲۲۰
۸:۰ - ۱۳۹۶/۸/۲۳

تیراژ پایین خودروها و اختلاف قیمت ۴ تا ۷ میلیون تومانی ساندرو

تیراژ پایین خودروها و اختلاف قیمت ۴ تا ۷ میلیون تومانی ساندرو

بررسی بازار خودرو نشان می‌دهد عرضه کم برخی خودروها و عدم پاسخگویی خودروسازان به نیاز بازار باعث تقویت حاشیه بازار خودروها از جمله اختلاف قیمت ۴ تا ۷ میلیون تومانی رنو ساندرو شده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از فارس، عرضه پایین برخی خودروها علاوه بر اینکه توجیه اقتصادی تولید این محصولات را کاهش می‌دهد باعث تقویت بازار دلالی این خودروها شده و اختلاف قیمت کارخانه و بازار را روز به روز افزایش می‌دهد.

در این مورد می‌توان به رنو ساندرو اشاره کرد که هم اکنون در بازار با قیمت 47.5 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود اما قیمت کارخانه‌ای این خودرو 43 میلیون و 800 هزار تومان تعیین شده است. عرضه این خودرو در حالی کم است که توجیه اقتصادی تولید آن را زیر سوال می‌برد و به همین دلیل در بعضی موارد شاهد قیمت‌گذاری بالایی برای خودروها هستیم. قیمت‌هایی که در مقایسه با تولید کشورهای دیگر، چندان منطقی به نظر نمی‌رسد.

در عین حال وقتی تولید خودرویی پایین باشد، داخلی سازی قطعات آن به راحتی امکان پذیر نخواهد بود زیرا هزینه تولید قطعات بالا می‌رود.

در بررسی بازار خودرو می‌توان به بالا بودن 6 میلیون و 600 هزار تومانی قیمت رنو ساندرو استپ‌وی دنده‌ اتوماتیک در بازار نسبت به قیمت کارخانه اشاره کرد. در حال حاضر قیمت کارخانه‌ای این خودرو 55 میلیون و 700 هزار تومان است اما در بازار با قیمت 62 میلیون و 300 هزار تومان معامله می‌شود که البته این قیمت در برخی موارد به حدود 63 میلیون تومان نیز می‌رسد.

همچنین قیمت ساندرو استپ‌وی دنده‌ای در کارخانه 49 میلیون و 200 هزار تومان تعیین شده اما در بازار به قیمت 54 میلیون و 900 هزار تومان معامله می‌شود که اختلاف 5 میلیون و 700 هزار تومانی را نشان می‌دهد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ