کد خبر: ۶۷۲۲۱
۷:۶ - ۱۳۹۶/۸/۲۳

۲ نیروگاه در اثر زلزله از مدار خارج شدند

۲ نیروگاه در اثر زلزله از مدار خارج شدند

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل توانیر از خروج ۲ واحد نیروگاهی در نیروگاه بیستون کرمانشاه بر اثر زلزله خبر داد و به تشریح آخرین وضعیت برق رسانی به مناطق زلزله زده پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،محمد ابراهیم نژاد به ایرنا گفت: بیشترین میزان قطعی برق در استان کرمانشاه مربوط به شهر سرپل ذهاب است زیرا تعداد بسیار زیادی از ترانس های 20 کیلوولت و تیربرق ها سقوط کرده و آسیب دیده اند.

وی با بیان اینکه مشکل برق فوق توزیع در ساعت های اولیه حل شده،افزود: اکنون برق در ورودی شهر سرپل ذهاب وجود دارد اما به دلیل درهم تنیدگی شبکه توزیع داخل شهر، امکان وصل کردن این برق به شبکه داخل شهر وجود ندارد زیرا ممکن است منجر به اتصال، جرقه و تبعات بعدی شود.اولویت اکیپ های عملیاتی از 5 استان مجاور نیز برق رسانی معابر برای ایجاد روشنایی در شهر سرپل ذهاب است.

این مقام مسئول اضافه کرد: در روشنایی معابر به تیر برق های معمولی اکتفا نکرده ایم و با تامین چند حلقه کابل خودنگهدار از استان های همجوار، به صورت مستقل بحث روشنایی شهر را دنبال می کنیم تا اگر آواربرداری به تاریکی رسید، مشکلی از نظر روشنایی نداشته باشیم.با استقرار پایه های نوری و دیزل ژنراتور، روشنایی در معابر اصلی شهر تا ساعت 17 برقرار می شود و روشنایی های معابر این شهر نیز تا ساعت 19 برقدار خواهند شد.

ابراهیم نژاد به وضعیت نیروگاه های غربی اشاره کرد و گفت: بر اثر زلزله دوشب گذشته، 2 واحد نیروگاهی در نیروگاه بیستون از مدار خارج شد البته مشکلی در تامین برق وجود ندارد و برق جایگزین از شبکه سراسری برق در مدار قرار گرفت.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ