کد خبر: ۶۷۲۷۸
۱۰:۲ - ۱۳۹۶/۸/۲۴

آماری متفاوت از تولید پژو ۲۰۰۸ توسط ایران‌خودرو
توسط یک منبع آگاه اعلام شد:

آماری متفاوت از تولید پژو ۲۰۰۸ توسط ایران‌خودرو

آمار رسمی وزارت صنعت حاکی از تولید تنها ۴ دستگاه پژو ۲۰۰۸ تا پایان مهر دارد اما یک منبع آگاه از تولید حدود هزار و ۵۰۰ دستگاه در ایران‌خودرو خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در‌حالی‌که آمار رسمی اعلام شده از سوی وزارت صنعت حاکی از تولید تنها ۴ دستگاه پژو ۲۰۰۸ تا پایان مهر ماه است، یک منبع آگاه به دنیای‌اقتصاد گفت: تا به امروز حدود هزار و ۵۰۰ دستگاه از این محصول در ایران‌خودرو تولید شده است.

حدود دو هفته پیش بود که وزارت صنعت آمار تولید ۷ ماه سال جاری خودروسازان را اعلام کرد و طبق آن مشخص شد تا پایان مهر ۴ دستگاه از این خودرو تولید شده است.

ازآنجاکه ایران‌خودرویی‌ها با ارسال دعوتنامه برای مشتریان، چند ده دستگاه پژو ۲۰۰۸ را به ثبت‌نام‌کنندگان تحویل داده بودند، این پرسش پیش آمد که این خودروها از چه منبعی تامین شده‌اند. هرچند برخی گمانه‌زنی‌ها به سمت واردات پژو ۲۰۰۸ بود، با این حال ایکاپ (شرکت مشترک ایران‌خودرو و پژو) با ارسال نامه‌ای به وزارت صنعت،این موضوع را تکذیب و اعلام کرد، ۲۰۰۸‌های تحویل شده، تولیدی بوده‌اند نه وارداتی.

با این حال اما این پرسش که چرا تیراژ پژو ۲۰۰۸ در آمار وزارت صنعت، به روز نشده و همچنان عدد ۴ دستگاه را نشان می‌دهد، بی‌پاسخ ماند و حالا باید منتظر انتشار آمار آبان‌ماه ماند تا شاید در آن رقم دقیق تولید این محصول ثبت شده باشد.

این در شرایطی است که به گفته یک منبع آگاه، تا به امروز حدود هزار و ۵۰۰ دستگاه پژو ۲۰۰۸ در ایران‌خودرو به تولید رسیده و در انبارهای این شرکت قرار گرفته‌اند. ظاهرا ایران‌خودرو و پژو قصد دارند از آذرماه تولید انبوه این محصول را آغاز کنند تا ۱۶ هزار دستگاه ۲۰۰۸ ثبت‌نامی را تحویل مشتریان دهند.

ایران‌خودرو طبق وعده‌ای که داده، باید تا پایان مرداد سال آینده، ۱۶ هزار دستگاه از این خودرو را به دست مشتریان برساند، بنابراین نیاز به تولید ماهانه حدود هزار و ۳۵۰ دستگاه از این محصول دارد.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ