کد خبر: ۶۷۲۸۱
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۶/۸/۲۴

مذاکره با ۳ کشور برای پذیرش کارت‌های ایرانی
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی اعلام کرد:

مذاکره با ۳ کشور برای پذیرش کارت‌های ایرانی

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با بیان مزیت توافق‌های دوجانبه کشورها جهت اتصال نظام پرداخت، از مذاکره با ۳ کشور برای پذیرش کارت‌های ایرانی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،ناصر حکیمی درباره آخرین وضعیت مذاکره اتصال به نظام بین‌الملل پرداخت که پس از برجام کلید خورده به ایرنا گفت: مذاکره با شرکت‌های بین‌المللی پرداخت با هدف اتصال شبکه بانکی ایران به نظام پرداخت‌های بین‌الملل در دست انجام است.

وی با بیان اینکه این شرکت‌های بین‌المللی محدودیت‌هایی برای اتصال به ایران دارند که یکی از آن به موضوع تحریم‌های آمریکا بازمی‌گردد،افزود: وجود این محدودیت‌ها سبب شده تا بانک مرکزی ارتباطات دوجانبه بانکی با کشورها را جایگزین کند، هرچند که این کار به معنی کنار گذاشتن تلاش برای پیوستن به نظام پرداخت بین‌الملل نیست.

این مقام بانکی مذاکره با روسیه،جمهوری آذربایجان و عراق را برای پذیرش کارت‌های ایرانی در بانک‌های این کشورها و عملکرد متقابل در ایران را نمونه‌ای از اقدام بانک مرکزی برشمرد و تاکید کرد: مذاکرات برای به نتیجه رسیدن این اتصال‌ها در دست انجام است.در برابر مشکلات اتصال کارت‌های بین‌المللی متوقف نشده‌ایم و با وجود محدودیت‌ها، این شیوه مسیر خود را طی می‌کند تا هر زمان که مشکلات آن حل شد، این اتصال به‌وجود آید.

حکیمی درباره مزیت توافق‌های دوجانبه با کشورها برای اتصال نظام پرداخت توضیح داد: در این شیوه کارمزدی که بابت این اتصالات باید پرداخت شود، به‌دلیل نبود واسطه بسیار کمتر است.همچنین اتصال نظام پرداخت ایران به‌ روسیه در حال انجام است و زیرساخت‌های لازم ایجاد شده اما به‌دلیل تمایل نداشتن طرف روسی، اطلاع‌رسانی دقیقی در این باره انجام نمی‌شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ