کد خبر: ۶۷۲۸۷
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۶/۸/۲۴

زمان آغاز بازسازی مناطق زلزله‌زده اعلام شد
معاون بنیاد مسکن انقلاب:

زمان آغاز بازسازی مناطق زلزله‌زده اعلام شد

معاون بنیاد مسکن انقلاب از تخریب صد درصدی ۱۵ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی شهری و روستایی براساس جدیدترین بررسی‌ها خبر داد و گفت: از هفته آینده بازسازی و نوسازی واحدهای آسیب‌دیده آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،عزیزالله مهدیان با اشاره به اینکه تا دیروز براساس بررسی‌های انجام‌شده حدود ١٢‌هزار واحد مسکونی شهری و روستایی استان کرمانشاه به‌دلیل زلزله به‌صورت کامل تخریب شده به تسنیم گفت:‌ مطابق جدیدترین بررسی انجام‌شده توسط کارشناسان بنیاد مسکن حدود ١٥ هزارو ٥٠٠ واحد مسکونی شهری و روستایی در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه به‌صورت صد درصد تخریب شده‌اند.

وی تصریح کرد: به‌طورکلی بیش از ٣٠‌هزار واحد مسکونی شهری و روستایی بین ٣٠ تا صد در صد دچار خسارت شده‌اند.با کمک پنج استان حدود صد کارشناس در یک هفته خانه‌به‌خانه میزان خسارت‌ واردشده به ٧٠ تا ٨٠‌ هزار واحد مسکونی را محاسبه می‌کنند.

مهدیان افزود: پس از بررسی و تعیین میزان خسارت به واحدهای مسکونی، بلافاصله از هفته آینده بازسازی و نوسازی واحدهای آسیب‌دیده آغاز می‌شود. مردم می‌توانند در شهرها، خودتعمیری واحدها را انجام دهند که پس از محاسبه خسارت‌ها مبالغ هزینه‌شده به آنها پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ