کد خبر: ۶۷۲۸۸
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۸/۲۴

کاهش ۵۰ درصدی سود و تحقق زیان زیرمجموعه ایران خودرو + دلایل
با اصلاح عملکرد نیمه اول سال رخ داد:

کاهش ۵۰ درصدی سود و تحقق زیان زیرمجموعه ایران خودرو + دلایل

تولید محور خودرو، عملکرد نیمه اول سال را اصلاح و علاوه بر کاهش ۵۰ درصدی سود، برای هر سهم ۲۲۷ ریال زیان محقق کرد با کاهش قیمت سهام روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، تولید محور خودرو که طی شهریور سال جاری با واگذاری سه بلوک 30 ، 23 و 10 درصدی توسط ایران خودرو دیزل، سرمایه گذاری رنا و سایپا روبرو و طی آن مالکیت ایران خودرو به بیش از 89 درصد رسیده، عملکرد نیمه اول سال را با اصلاح منفی درآمد همراه کرد و امروز با افت قیمت بیش از 3 درصدی مواجه شد.

براساس این گزارش، "خمحور" با سرمایه بیش از 42 میلیارد تومانی، سود هر سهم سال مالی را در پایان شهریور 4 ریال اعلام کرده اما امروز در اصلاحیه این گزارش، EPS هر سهم را به 2 ریال کاهش داد و برای هر سهم 227 ریال زیان هم شناسایی کرد.

این شرکت در مورد دلایل تغییرات اعمال شده ، اعلام کرد: پیش بینی فروش در سال مالی اسفند جاری راساس mrp جدید دریافتی ازمشتریان بویژه شرکت ایران خودرودیزل تعدیل شده و درآمد حاصل ازسرمایه گذاری ها شناسایی شده در بودجه اولیه به دلیل عدم برگزاری مجمع سالیانه بانک پارسیان حذف شده است. علت افزایش هزینه های متفرقه بابت تفاوت نرخ ارز تسهیلات ارزی دریافتی از بانک ها در زمان تسویه است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ