کد خبر: ۶۷۲۸۹
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۶/۸/۲۴

توقیف روزنامه کیهان از سوی دادستان قانونی بود
دادستان تهران:

توقیف روزنامه کیهان از سوی دادستان قانونی بود

دادستان تهران در خصوص اظهارات عضو تشخیص مصلحت نظام مبنی بر غیرقانونی‌بودن توقیف روزنامه کیهان واکنش نشان داد و گفت: اقدام اخیر دادستانی مطابق قانون انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایسنا، عباس جعفری‌دولت‌آبادی درباره اظهارات احمد توکلی عضو تشخیص مصلحت نظام مبنی بر غیرقانونی‌بودن توقیف روزنامه کیهان توسط دادستانی اعلام کرد: به موجب ماده ١٠ آیین‌نامه قانون اصلاح قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب مصوب سال ٨١ موسوم به قانون احیای دادسراها، کلیه اختیارات رئیس حوزه قضائی به دادستان بازگشته و دادستان با توجه به این قانون، می‌تواند در این زمینه اقدام کند.

وی با اشاره به رویه عملی دادستانی پس از قانون احیای دادسراها که بر همین روال بوده، افزود: بر این اساس اختیارات مصرح در قانون مطبوعات در مرحله تحقیقات مقدماتی و امور مرتبط با وظایف دادسرا بر عهده دادستان است و بنابراین اقدام اخیر دادستانی مطابق قانون انجام شده است.

بنابراین گزارش،روزنامه کیهان روز دوشنبه هفته جاری در تیتر صفحه یک اعلام کرده بود: شلیک موشک انصارالله به ریاض؛ هدف بعدی: دوبی. با این حال یک روز بعد در واکنش به تذکر هیأت نظارت بر مطبوعات، بار دیگر با تیتر مصالح ملی در حمایت از مظلومان یمن است؛ نه نگرانی برای برج‌های دوبی از عملکرد خود دفاع کرد.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ