کد خبر: ۶۷۳۱۲
۸:۴۷ - ۱۳۹۶/۸/۲۵

نقش وزارت راه برای فروش متری زمین در بورس
توسط نماینده مجلس مطرح شد:

نقش وزارت راه برای فروش متری زمین در بورس

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت راه باید با تمام کسانی که می توانند در بخش مسکن نقش ایفا کنند وارد مذاکره شود تا طرح فروش متری زمین در بورس را عملیاتی کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،مجید کیان پور با اشاره به پیشنهاد طرحی مبنی بر فروش مسکن متری در بورس برای تامین مسکن اقشار کم درآمد به خانه ملت گفت: با ایجاد جهش در بخش مسکن 30 درصد اقتصاد درگیر تحول شده و بیش از 300 شغل مستقیم و هزار شغل غیر مستقیم با این بخش نیز رونق می گیرند.

وی با تاکید بر ضرورت ساماندهی منابع مالی خرد در اختیار مردم افزود: اگر بتوانیم برای فروش مسکن متری در بورس برنامه ریزی داشته و به صورت منسجم کار انجام دهیم قطعا تجربه مفیدی به همراه راه اندازی بخش مسکن رخ خواهد داد.این طرح در صورتی موفق خواهد بود که افراد مسکن ساز واجد شرایط که از سبقه خوبی برخوردار هستند در تولید مسکن دخیل باشند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه وزارت راه باید با سازندگان، شهرداری ها، نهادهای حمایتی، شرکت های پیمانکاری و تمام کسانی که می توانند در بخش مسکن نقش ایفا کنند وارد مذاکره شده تا طرح فروش متری زمین در بورس را عملیاتی کند، گفت: تامین منابع مالی از طریق بورس نیز از جمله اقداماتی است که برای به حرکت درآمدن چرخ مسکن باید هر چه سریع تر در دستور کار مسئولان قرار بگیرد.

کیان پور با تاکید بر ضرورت افزایش انگیزه برای رشد ساخت و سازها گفت: با ارایه مشوق هایی درخصوص مالیات و عوارض شهرداری ها و همچنین کاهش قیمت پایه باید بتوانیم به رشد ساخت و سازها کمک کنیم.باید برای ساماندهی قیمت پایه مسکن نرخ پایه ای تعریف شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ