کد خبر: ۶۷۳۷۲
۱۲:۳ - ۱۳۹۶/۸/۲۷

مخالفت نهاد دولتی با افزایش قیمت لوازم خانگی

مخالفت نهاد دولتی با افزایش قیمت لوازم خانگی

معاون سازمان حمایت در واکنش به احتمال افزایش قیمت لوازم خانگی از ماه آینده توسط انجمن تولید کنندگان گفت:هرگونه تغییر قیمت و خدمات توسط انجمن‌ها و تشکل‌های تولیدی فاقد وجاهت قانونی است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایسنا، وحید منایی معاون سازمان حمایت در پی اعلام انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی مبنی بر احتمال افزایش قیمت لوازم خانگی از ماه آینده اظهار داشت: با استناد به قانون حمایت از مصرف‌کنندگان، هرگونه تغییر قیمت کالا و خدمات توسط انجمن‌ها و تشکل‌های تولیدی و توزیعی فاقد وجاهت قانونی است.

وی علی‌رغم توصیف بازار لوازم خانگی به بازاری با ثبات عنوان کرد: در حال حاضر چندین انجمن در بخش لوازم خانگی فعال‌ هستند و طرح مسائل و مشکلات توسط هر انجمن با پیش فرض ضرورت افزایش قیمت بازار این نوع کالاها و ایجاد تنش در بازار از طریق تحریک تقاضا  که هم اکنون در شرایط تعادل و آرامش کامل قرار داشته به هیچ عنوان مورد تایید این سازمان نیست.

این مقام مسئول افزود: محصولات لوازم خانگی در گروه دوم و بعضا در گروه سایر مصوبه شماره ۴۸۰۲۱ در تاریخ ۱۶ تیر سال ۹۴ ستاد هدفمند سازی یارانه‌ها قراردارد و بر این اساس عرضه‌کنندگان در این بخش اعم از تولیدکنندگان و واردکنندگان می‌توانند متناسب با شرایط عرضه و تقاضا و در نظر گرفتن ساختار هزینه‌ای، قیمت تمام شده کالاهای مورد عرضه نسبت به تعیین قیمت اقدام کنند.

منایی با تاکید بر اینکه بر اساس مصوبه طرح شده قیمت‌گذاری واحدهای عرضه کننده باید در چارچوب ضوابط قیمت گذاری عمومی این سازمان صورت بگیرد، تصریح کرد: رصد و کنترل نوسانات قیمت این نوع کالاها به صورت مستمر تحت نظر این سازمان بوده و چنانچه افزایش غیر متعارف و غیر منطقی در قیمت این نوع محصولات مشاهده شود تحت پیگیری قرار می‌گیرد و درصورت نیاز، مطابق قوانین تعزیری با واحدهای متخلف برخورد قانونی می شود.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ