کد خبر: ۶۷۵۱۰
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۶/۹/۱

دو مزایده منجر به صف خرید شرکت بورسی شد+ شفاف سازی ۳ شرکت دیگر

دو مزایده منجر به صف خرید شرکت بورسی شد+ شفاف سازی ۳ شرکت دیگر

یک شرکت کوچک بورسی با اعلام دو مزایده با صف خرید روبرو شد و ۳ شرکت دیگر هم دست به افشای اطلاعات با اهمیت زدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،شرکت فیبر ایران با سرمایه 10 میلیارد تومانی درحالی جهت فروش دو خط تولید فیبر با چگالی بالا برای بار سوم و همچنین فروش بخشی از ماشین­ آلات، آهن­ آلات و ضایعات برای بار دوم اقدام به انتشار مزایده کرده که با قیمت 5227 ریالی هر سهم با صف خرید روبرو شد.

بر این اساس،با توجه به پایین بودن قیمت پیشنهادی دو مزایده برگزار شده در 10 آبان سال جاری،مزایده های مذکور بدون برنده اعلام شد،بدین ترتیب این دو مزایده در ضورت تحقق کامل فروش و همچنین لحاظ تاثیرات آن در بودجه سال جاری،پیش بینی عملکرد دارای تعدیل با اهمیت نخواهد بود.

در این راستا،درصورت هرگونه تغییر در وضعیت مالی و عملیاتی این شرکت بورسی،مراتب به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

افشای اطلاعات با اهمیت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی

سرمایه گذاری گروه توسعه ملی درخصوص خرید یا فروش با اهمیت دارایی ها،توثیق یا فک رهن بخش قابل توجهی از آنها دست به شفاف سازی زد.

از این رو،"وبانک" 1.625 هزار میلیارد تومانی در راستای اجرای تصمیمات هیات مدیره در مزایده ای اقدام به واگذاری 3 دانگ مشاع از 6 دانگ عرصه،مستحدثات و منافع ملک در جریان ساخت متعلق به این شرکت واقع در خیابان بخارست،کرده است.

ملک مذکور در سرفصل سرمایه گذاری در املاک ترازنامه این شرکت بورسی با قیمت تمام شده و ارزش دفتری 119.1 میلیارد تومان است بنابراین با فرض واگذاری با حداقل قیمت پایه مزایده معادل 122.5 میلیارد تومان،سود ناشی از واگذاری در حدود 3.4 میلیارد تومان براورد می شود.درحال حاضر آثار مالی اطلاعات افشا شده،مشخص نیست و نیاز به بررسی های بیشتر دارد.

واگذاری دو نرم افزار شرکت زیرمجموعه همکاران سیستم

شرکت همکاران سیستم نیز با سرمایه 95 میلیارد تومانی درخصوص واگذاری نرم افزارهای سپیدار و دشت به شرکت سپیدار سیستم(شرکت فرعی) و تاثیر آن بر سود هر سهم سال مالی ۹۶ اقدام به شفاف سازی کرد.

شرکت سپیدار سیستم آسیا یکی از 29 شرکت زیرمجموعه همکاران سیستم بوده که در سال 87 تاسیس شده و مسئولیت فروش و استقرار و پشتیبانی محصولات این شرکت بورسی با استفاده از شبکه گسترده ای از نمایندگان در قالب نرم افزارهای سپیدار و دشت را بر عهده دارد.

"سیستم" درنظر دارد تا با ورود شرکت سپیدار سیستم آسیا به فرابورس در جهت افزایش اعتبار و توسعه بازار شرکت های کوچک و اصناف گام بردارد که بر اساس الزامات هیات پذیرش فرابورس باید شرکت بر دارایی های اصلی حق مالکیت داشته و تداوم فعالیت آن ریسک نداشته باشد.همچنین مدیران شرکت در تصمیم گیری های عملیاتی استقلال داشته و درآمد و هزینه به شرکت زیرمجموعه وابستگی نداشته باشد.

از این رو،همکاران سیستم برای تامین شرایط فوق در صدد است با فروش و واگذاری مالکیت منبع نرم افزار محصولات سپیدار و دشت و خریداری ساختمانی مناسب جهت فعالیت های شرکت به این امر دست یابد.

نرم افزارهای مورد نظر توسط کارشناسان مورد ارزیابی و مبلغ فروش آن 10 میلیارد تومان تعیین شده است.همچنین طبقه اول ساختمانی که اخیرا توسط شرکت همکاران سیستم خریداری شده به متراژ 500 مترمربع به علاوه مشاعات از ساختمان اداری 6 طبقه به مساحت کل 3316 متر مربع واقع در خیابان ونک،حدفاصل شیراز و آفتاب پلاک 73 به ارزش تقریبی 9.24 میلیارد تومان و معادل با قیمت تمام شده خرید به شرکت سپیدار سیستم آسیا واگذار شده است. 

این تغییرات باعث افزایش 72 ریالی سود هرسهم سال مالی 96 همکاران سیستم خواهد شد که با حذف مبادلات فی ما بین و با اعمال محاسبات سود هر سهم تلفیقی در سال جاری به واسطه مالیات فروش سورس،معادل 23 ریال کاهش خواهد داشت.

 

آثار مالی خرید سهام شرکتی توسط"سمگا"

گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری هم با سرمایه 300 میلیارد تومانی درخصوص آثار مالی خرید سهام شرکت زیر ساخت و توسعه سرمایه گذاری مهر و ماه توضیحاتی داد.

این شرکت فرابورسی در 14 شهریور سال جاری اقدام به خرید 20 درصد از سهام شرکت مذبور به مبلغ بیش از 10.3 میلیارد تومان بصورت تهاتر حساب با شرکت نگین اقتصادی گردشگری ایرانیان کرده است.

عمده فعالیت شرکت مهر و ماه در قالب 3 طرح مختلف شامل هتل های قصر الجنان(در حال بهره برداری)،هتل بین المللی کوثر(در حال ساخت) واقع در شهر نجف و هتل بین المللی 4 ستاره قمر الطف(در مرحله خرید زمین) واقع در کربلا است که با توجه به زمان ساخت و بهره برداری هتل های مذبور،خرید سرمایه گذاری مربوطه هیچ آثار درآمدی در سال مالی منتهی به آذر سال جاری و همچنین پیش بینی بودجه منتهی به آذر سال آینده ندارد.

ارائه صورت های مالی 6 ماهه حسابرسی شده منتهی به 31 خرداد سال جاری و اطلاعات 9 ماهه حسابرسی نشده منتهی به شهریور سال جاری توسط "سمگا" ارسال خواهد شد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ