کد خبر: ۶۸۸۳۱
۹:۸ - ۱۳۹۶/۹/۱۲

پیش بینی نماینده مجلس از دلار و نفت در بودجه ۹۷

پیش بینی نماینده مجلس از دلار و نفت در بودجه ۹۷

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن درخواست از دولت برای تدوین لایحه بودجه سال ۹۷، قیمت دلار و هر بشکه نفت را پیش‌بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،حسینعلی حاجی‌دلیگانی ضمن درخواست از دولت برای تدوین لایحه بودجه 97 بر مبنای عملکرد به خانه ملت گفت: تدوین لایحه بودجه بر مبنای عملکرد موجب می‌شود تا هزینه‌ها واقعی شده و بتوان برنامه‌ریزی دقیق‌تری پیاده‌سازی کرد.قیمت و میزان تولید نفت و همین‌طور نرخ ارز در بودجه سالانه یک عدد فرضی است اما متأسفانه به واقعیت نزدیک نیست.

وی تصریح کرد: آمار و اطلاعات صحیح مبنای تصمیم‌گیری درست در هر جامعه‌ای است که در تنظیم لایحه بودجه سال 97 باید از سوی دستگاه‌های مربوطه مورد توجه جدی قرار گیرد.

این نماینده مجلس تک‌نرخی شدن ارز را یکی از اولویت‌های مهم در تدوین لایحه بودجه سال آینده دانست و گفت: با وجود شعارهایی که از سوی دولت‌ها در دوره‌های  مختلف برای تک‌نرخی شدن ارز در بودجه‌های سالانه داده می‌شود، متأسفانه هیچ اقدام عملی در این زمینه صورت نگرفته است.

حاجی‌دلیگانی پیش‌بینی کرد با توجه به شرایط موجود اقتصاد، نرخ دلار در بودجه سال آینده بیش از 3 هزار تومان و قیمت هر بشکه نفت نیز بین 50 تا 55 دلار تعیین شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ