کد خبر: ۶۸۸۹۸
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۶/۹/۱۳

خرید نفت کشورهای آسیایی از ایران کم شد/ استفاده از تخفیف برای افزایش فروش
رویترز :

خرید نفت کشورهای آسیایی از ایران کم شد/ استفاده از تخفیف برای افزایش فروش

رویترز اعلام کرد: میزان خرید نفت کشورهای آسیایی از ایران که کم شده، کاهش بیشتری می‌یابد اما ایران با تخفیف‌های ویژه به دنبال افزایش فروش نفت است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، میزان واردات نفت خام ایران توسط خریداران عمده آسیایی در ماه اکتبر کاهش یافت و از بیشترین میزان 6 ماه گذشته فاصله گرفت. در این میان کره جنوبی تنها واردکننده بزرگ آسیایی بود که خرید را از ایران افزایش داده است.

بر اساس آمارهای دولتی و ردیابی کشتی‌ها و تانکرها ماه گذشته چین، هند، ژاپن و کره جنوبی تقریباً 1.75 میلیون تن نفت از ایران وارد کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 11.4 درصدی داشت.

میزان خرید کشورهای آسیایی از ایران از میزانی که در اوایل سال جاری و گذشته داشت پایین‌تر آمده است. سال گذشته و اوایل سال 96 ایران با لغو تحریم‌های بین‌المللی توانسته بود تولید نفت را افزایش دهد. 

یک فرد آگاه به برنامه محموله‌های تانکرهای ایران گفت: میزان واردات نفت ایران از سوی کشورها در ماه نوامبر کاهش بیشتری خواهد داشت. 

تهران تلاش می‌کند تا با اعطای تخفیف‌ها و مزایای بیشتر به مشتریان آسیایی  صادرات را به این کشورها افزایش دهد و در شرایطی که تهدیدهای تحریم علیه این کشور وجود دارد بتواند در بین دیگر رقبا خود را پیش ببرد. 

بر اساس این گزارش، میزان واردات هند از ایران ماه گذشته نسبت به سال قبل باکاهش 38.9 درصد به 467 هزار بشکه در روز رسید.چین به عنوان بزرگترین خریدار نیز در این مدت 11.5 درصد نفت کمتری خریداری کرد که میزان خرید به 685 هزار بشکه در روز می‌رسید.اما کره جنوبی در ماه اکتبر خرید را نسبت به مشابه سال قبل با 90 درصد به 427 هزار بشکه در روز رساند. واردات ژاپن هم کاهش با 20 درصدی در سقف 126 هزار بشکه در روز ایستاد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ