کد خبر: ۶۸۹۱۳
۰:۰ - ۱۳۹۶/۹/۱۴

شرکت آماده عرضه ۲۰ درصدی معرفی شد/ حضور ۳ هلدینگ در بورس
توسط سهامدار عمده و مدیرعامل:

شرکت آماده عرضه ۲۰ درصدی معرفی شد/ حضور ۳ هلدینگ در بورس

آخرین وضعیت مالی و عملکردی شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد توسط سهامدار عمده و مدیرعامل تشریح شد تا آماده عرضه ۲۰ درصدی سهام در بازار دوم معاملات فرابورس باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،مدیران بنیاد مستضعفان،هلدینگ کشاورزی و دامپروری فردوس پارس و شیر و گوشت زاگرس شهرکرد بعدازظهر دیروز  در هتل استقلال به معرفی آخرین وضعیت مالی و عملیاتی"زشگزا" با سرمایه 8 میلیارد تومانی که بازار دوم معاملات فرابورس درج شده پرداختند تا در هفته های آینده آماده عرضه 20 درصدی معادل 16میلیون سهم باشد.

معرفی هلدینگ کشاورزی و دامپروری فردوس پارس

علیرضا سمیعی رییس هیات مدیره هلدینگ کشاورزی و دامپروری فردوس پارس درخصوص معرفی این مجموعه اعلام کرد: این هلدینگ یکی از بزرگترین مجموعه های کشاورزی و دامپروری  ایران است که با 24 شرکت زیرمجموعه تحت پوشش بنیاد مستضعفان مشغول فعالیت است. مجموعه اراضی این هلدینگ بیش از 55 هزار هکتار است  که 25 هزار هکتار آن سالانه تحت کشت محصولات زراعی و باغی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه هلدینگ با  73.8 هزار راس گاو هولشتاین رجیستر شده جزء بزرگترین گله های گاو محسوب می شود،افزود: 75 درصد فعالیت مجموعه در قالب پرورش گاو شیری و تولید شیر و 25 درصد فعالیت بر بخش کشاورزی تمرکز دارد.میزان تولید شیر روزانه 1250 تن است که 10 درصد تولید کشور را شامل می شود.

این مقام مسئول درخصوص بخش دامپروری که یکی از پیشروترین مجموعه ها در کل خاورمیانه به علت ورود  نژاد اصلی ثبت شده از آمریکا  و کانادا است،گفت: در در حال حاضر  رکورد تولید شیر در استان چهارمهال بختیاری و اصفهان روزانه 42 کیلوگرم است که رقمی باورنکردنی است.هلدینگ مربوطه در کنار فعالیت دامپروری در بخش کشاورزی در باغات و زراعت فعالیت داشته  و سالانه 200 هزار تن محصول زراعی و  بیش از 25 هزار تن محصول باغی تولید می کند.

سمیعی درباره فعالیت های جدیدی که در مجموعه هلدینگ شکل گرفته،گفت:  طی 10 سال گذشته  8 طرح دامپروری  بزرگ گاو شیری ایجاد شده و بخش های جدیدی هم مرتبط به بحث اقتصاد مقاومتی و اقتصاد غذایی به فعالیت ها اضافه شده که مهمترین ان توسعه گلخانه های سبزی و صیفی جات است.همچنین برنامه هزار هکتاری در چشم انداز 10 ساله تعریف شده که بخش های مختلفی از آن در استان ها به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: دربخش دام سبک 2 پروژه جدید با واردات نژاد بز گورسیاه در استان کرمان و قزوین در شرف اجرا است و در بخش تولید نهال  و تولید بذر نیز چندین پروژه در نقاط مختلف در دستور کار قرار دارد.

تاریخچه،برنامه توسعه و پیش بینی سود سال جاری"زشگزا"

رییس هیات مدیره هلدینگ کشاورزی و دامپروری فردوس پارس درخصوص معرفی شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد گفت: این شرکت در سال 81 از بانک کشاورزی با 700 راس دام و تولید 15 تن شیر در روز به طریق مزایده خریداری شد و در حال حاضر با سرمایه 8 میلیارد تومانی دارای بیش از 5 هزار راس گاو و تولید روزانه 100 تن شیر است .افزایش 500 راس گاو در دستور کار قرار دارد تا گله به حدود 6 هزار راس و تولید شیر به 125 تن در روز برسد .

سمیعی با بیان اینکه  سود سال گذشته "زشگزا" 1.6 میلیارد تومان بوده،سود سال جاری را درصورت رسیدن قیمت شیر به حد مورد نظر 3.8 میلیارد تومان پیش بینی کرد.

وی در راستای درخواست مقامات استانی و موافقت رییس بنیاد ازبهره برداری پروژه گاوداری 6 هزار راسی در صورت واگذاری اراضی و تسهیلات پروژه جدید در استان چهارمهال بختیاری خبر داد که در صورت تحقق آن تولید روزانه شیر شرکت به 250تن خواهد رسید.

برنامه عرضه 3 شرکت هلدینگ

بیگدلی مدیر کل مالکیت سهام بنیاد نیز با بیان اینکه این مجموعه در راستای رسالت خویش عرضه های متعددی را در پیش رو دارد،از برنامه عرضه 3 شرکت قیام اصفهان، بینالود نیشابور و دامپروری خرم دره در بورس در آینده نزدیک خبر داد.

معرفی شرکت و دلایل سودآوری سال جاری از زبان مدیرعامل

مهدی صادقی مدیرعامل شیر و گوشت زاگرس نیز گفت: این شرکت از سال 95 به فرابورس ورود پیدا کرده و  در حال حاضر جزء واحدهای تجاری فرعی شرکت گسترش کشاورزی و دامپروری فردوس پارس  و واحد تجاری نهایی گروه بنیاد مستضعفان است.

وی افزود: این شرکت با 4 واحد تحت پوشش به مساحت 335 هکتار  در 10 کیلومتری شهرکرد قراردارد و رشته اصلی فعالیت شرکت واحدپرورش و تولید گاوهای شیری از نژاد هولشتاین است و محصولات تولیدی از قبیل شیر،انواع دام،یونجه،جو،ذرت،گندم،سیب زمینی و کلزا داراست.دو حوزه دیگر فعالیت شامل حوزه زراعت و مرغداری است.

این مقام مسئول درخصوص رشد تولید شیر گفت: تولید شیر در سال 90 از 17.6 هزار تن به 33.6 هزار تن در سال جاری رسیده که علت افزایش آن به افزایش راندمان گاوها و طرح توسعه دام روز شیر برمی گردد.در حال حاضر شرکت دارای رکورد 7 ماهه تولید شیر 40.3 هزار تن است  و 80 درصد فروش به شیر و مابقی فروش به گاوهای نر پروار برمی گردد.

صادقی بالابودن کیفیت علوفه مصرفی،کاهش ضایعات و مشکلات تغذیه ای و سلامت را از دلایل افزایش سود سال جاری عنوان کرد.

سرمایه لازم جهت طرح توسعه و محل تامین

علی الله وکیل مدیرمالی شرکت نیز درخصوص محل تامین طرح توسعه ای گفت: با توجه به مطالعات اولیه ، برای این طرح حدود 60 میلیارد تومان سرمایه براورد شده  که 50درصد آن از طریق تسهیلات کل استان و 50 درصد مابقی از طریق منابع داخلی و آورده سهامداران تامین می شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ