کد خبر: ۶۸۹۱۶
۱:۳۵ - ۱۳۹۶/۹/۱۴

وعده های بورسی وزیر اقتصاد و برگزاری مجمع بانک ها+ دفاع از شاخص
در گزارش عملکرد ۱۰۰ روز اول دولت اعلام شد:

وعده های بورسی وزیر اقتصاد و برگزاری مجمع بانک ها+ دفاع از شاخص

وزیر اقتصاد با تاکید بر عدم برنامه دولت برای افزایش قیمت ارز با هدف تامین منابع،گفت: تا ماه آینده نماد بسته ای در بورس نخواهد بود و مشکل ۱۴شرکت حل و مجمع سالانه بانکها برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مسعود کرباسیان که در برنامه گفت و گوی ویژه خبری حضور داشت و گزارشی از عملکرد ۱۰۰ روز اول وزارت اقتصاد داد ، اظهار داشت: به عنوان وزیر اقتصاد مسئول حفظ ارزش پول ملی بوده و به مردم  اطمینان می دهم دولت به دنبال جذب منابع مالی از محل افزایش نرخ ارز نیست.

وی در بخش مربوط به بازار سرمایه هم گفت : تا ماه آینده نماد بسته ای در بورس نخواهد بود. برهمین اساس مشکل ۱۴ شرکت که با توقف نماد روبرو هستند ، حل می شود. همچنین مجمع سالانه بانک ها در حال برگزاری بوده و طی چند هفته آتی هم مجمع دیگر بانک ها برگزار خواهد شد.

این وزیر با اشاره به روند صعودی شاخص بورس در ماه های اخیر ، گفت: شاخص بورس طی ۱۰۰ روز فعالیت دولت دوازدهم از قله تاریخی عبور کرد و به بیش از 91 هزار واحد رسید که به رغم افزایش ۱۱ درصدی ، هیج نوسان جدی هم نداشته است.

کرباسیان از فروش ۱۵هزار میلیارد تومانی اموال مازاد بانک ها از سال گذشته تا سال جاری خبر داد و گفت: در این میان دو بانک ملی و تجارت فهرست اموال مازاد را ارایه کرده و بانک سپه هم در حال نهایی کردن گزارش مربوطه است. سایر بانک ها نیز ملزم به ارایه سریع گزارش شده اند.

وی با اشاره به رشد ۶۰ درصدی اعتبار عمرانی و پرداخت بیش از ۳۳ هزار میلیارد تومان از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ، ادامه داد: بیش از ۳۲ هزار میلیارد تومان از بدهی های دولت به صورت  نقدی، تهاتر و یا ارایه اوراق به پیمانکاران طرح های عمرانی و شرکت ها پرداخت شده است.

کرباسیان با تاکید بر تداوم خصوصی سازی شرکت ها افزود: طبق آمارهای موجود، بنگاه های واگذار شده در مقایسه با دوران مدیریت دولتی، از سود آوری و بهره وری بیشتر و افزایش جذب نیروی کار برخوردار شده اند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» عرفان | ساعت ۸:۳۴ - ۱۳۹۶/۹/۱۴
7
1
پاسخ
تا ماه آینده نماد بسته ای در بورس نخواهد بود!

یعنی باور کنیم ؟؟؟

این جمله را امسال از تیر ماه هر ماه شنیده ایم اما هر ماه به ماه بعد موکول شد تا الان!!!
» ناشناس | ساعت ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۶/۹/۱۴
5
0
پاسخ
شاخص مدام رشد میکند ولی سبد سهام ما دوساله فقط نزولی ومنفیه.بخصوص در سهام خودرویی و بانکی.!!!
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ