کد خبر: ۶۸۹۲۵
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۹/۱۴

روایت رئیس اتحادیه طلا از حباب ۹۰ هزار تومانی سکه

روایت رئیس اتحادیه طلا از حباب ۹۰ هزار تومانی سکه

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه قیمت سکه طلا در بازار با حباب ۸۰ الی ۹۰ هزار تومانی روبرو است، گفت: این اتحادیه نقشی در عرضه یا تقاضا یا دخالت در بازار ندارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد کشتی آرای در خصوص قیمت سکه و طلا در بازار به خانه ملت گفت: اوایل  هفته گذشته، قیمت سکه طلا با حباب 200هزار تومانی همراه بود، که با توجه به حراج سکه طلا از سوی بانک کارگشایی به عنوان بانک عامل بانک مرکزی، روند نزولی در پیش گرفت.

وی تصریح کرد:حراج سکه طلا باعث شد بخشی از حباب قیمتی سکه تخلیه شود و این روند در مجموع ادامه دارد.باید توجه داشت در حالی قیمت جهانی طلا روند کاهشی پیدا کرده اما قیمت طلا و سکه در ایران با روند افزایشی همراه بوده که البته ناشی از صعود قیمت ارز است.

این مقام مسئول ادامه داد: بعد از حراج سکه از سوی بانک کارگشایی بازار عرضه و تقاضا در حال تعادل نسبی بوده و حتی کاهش تقاضا برای خرید نیز در بازار وجود دارد، رشد قیمت سکه در مدت اخیر به تقاضای کاذب منجر شده بود اما داد و ستدهای بازار در حال عادی شدن است.درحال حاضر قیمت سکه طلا در بازار با حباب 80 الی 90 هزار تومانی روبرو است.

کشتی آرای با بیان اینکه این اتحادیه در کنترل و نظارت عیار طلا نقش دارد،گفت: اتحادیه طلا و جواهر یک نهاد غیرانتفاعی و نظارتی است و کار اقتصادی انجام نمی دهد و نقشی در عرضه یا تقاضا یا دخالت در بازار ندارد و کارهای صنفی اعضای اتحادیه را انجام می دهد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ