کد خبر: ۶۸۹۵۳
۰:۳ - ۱۳۹۶/۹/۱۶

قانون‌گذاری سختگیرانه دولت انگلیس در مورد بیت کوین

قانون‌گذاری سختگیرانه دولت انگلیس در مورد بیت کوین

دولت انگلیس قصد دارد قوانین سختگیرانه‌تری را در مورد استفاده از ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین وضع کند که از قوانین اتحادیه اروپا در این زمینه نیز تبعیت کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از انگجت، دولت انگلیس از آن بیم دارد که استفاده بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال انجام جرائم اقتصادی مانند پولشویی و همین طور انجام نقل و انتقال های مالی برای خرید و فروش مواد مخدر، تجارت اسلحه و قاچاق انسان را تسهیل کند.

استفان بارکلی وزیر اقتصاد انگلیس در این مورد گفته است: مقامات انگلیسی در حال مذاکره با اتحادیه اروپایی در مورد قوانین ضدپولشویی هستند تا تبادل بیت کوین و همین طور شرکت ها و سایت های ارائه دهنده این خدمات تحت کنترل دقیق تری قرار بگیرند.

با توجه به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باید توافقات تازه ای در این زمینه بین دو طرف صورت پذیرد تا هرگونه سواستفاده در این زمینه غیرممکن یا دشوار شود. دو طرف همچنین در مورد ارسال گزارش در مورد فعالیت های مشکوک و افشای هویت افراد متخلف نیز به توافقاتی دست یافته اند.

در حال حاضر هویت افرادی که با بیت کوین، Ethereum یا دیگر ارزهای دیجیتال در فضای مجازی معامله می کنند، مخفی باقی می ماند اما با وضع این قوانین جدید دیگر امکان ناشناس ماندن هویت افراد ذکرشده وجود ندارد.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ