کد خبر: ۶۹۱۵۵
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۶/۹/۲۱

مشمولان دریافت یارانه مشخص شدند / یک پیشنهاد
نماینده مجلس اعلام کرد:

مشمولان دریافت یارانه مشخص شدند / یک پیشنهاد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اعلام جزئیاتی از مشمولان دریافت یارانه سال آینده ، در خصوص پرداخت یارانه به بخشی از بازنشستگان پیشنهادی ارائه داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درخصوص وضعیت یارانه بگیران در سال آینده به خانه ملت گفت:جمعیت یارانه بگیر در حال حاضر حدود 76میلیون نفر است که این میزان جمعیت به این معنی نیست یارانه ها بصورت هدفمند پرداخت نمی شود و تبعیض در این رابطه وجود دارد چرا که نمی شود به تمامی مردم به یک میزان یارانه پرداخت کرد.

وی ادامه داد: دولت در بودجه سال 97 مقرر کرده به  41 میلیون و 800 هزار نفر یارانه نقدی پرداخت کند که به عبارتی نمی توان گفت بیش از حدود  42 میلیون نفر نیازمند دریافت یارانه نقدی وجود دارد و به همه واجدین شرایط، یارانه نقدی پرداخت می شود.

این نماینده مجلس افزود: دولت در بودجه سال آینده به 4.7 میلیون نفر افراد مددجوی کمیته امداد که شامل 3.9 میلیون نفر مستمری بگیر و 800 هزار نفر مددجوی موردی و پشت نوبتی می شود یارانه پرداخت می کند.همچنین دولت به حدود 3.6 میلیون نفر مددجویان تحت پوشش بهزیستی که شامل 1.3 میلون نفر مستمری بگیران و 2.3 میلیون نفر نیازمندان موردی و پشت نوبتی می شود یارانه پرداخت می کند،همچنین یارانه به 1.2 میلیون نفر زنان سرپرست خانوار ارائه می شود.

جعفرزاده ایمن آبادی اظهار داشت: به افراد ساکن در دهستان های با ضریب 6،7،8،9 که این ضرایب در خصوص محرومیت و فقر روستایی های است، یارانه پرداخت می شود که شامل حدود 8 میلیون نفر در 1598 دهستان است .همچنین به یک میلیون نفر بیماران خاص و صعب العلاج، یارانه پرداخت می شود.

وی گروه های نیازمند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی که شامل حدود 11 میلیون نفر هستند را واجد پرداخت یارانه اعلام کرد که شامل 5 میلیون و 300هزار نفر کارگران ساختمانی بیمه شده و  پشت نوبتی ، 3 میلیون و 250هزار نفر رانندگان برون شهری، یک میلیون و 150هزار نفر قالیبافان، 710هزار نفر صیادان و 250هزار نفر طلبه، 90هزار نفر خادمان مساجد، 280هزار نفر باربران، یک میلیون نفر عشایر و 4.8 میلیون نفر بازنشستگان با حقوق کمتر از یک میلیون تومان می شود، بعلاوه به افراد تحت تکلف و حدود 2 میلیون و 950هزار نفر نیازمند نیز یارانه نقدی پرداخت می شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: حدود 34.5 میلیون نفر از جمعیت یارانه بگیر کم می شود و پیش بینی می شود با انجام این مهم ،حدود 18.8 هزارمیلیارد تومان منابع  مالی حاصل شود که تماما صرف اشتغال جوانان می شود.

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه بالغ بر 50درصد جمعیت ایران در سال آینده یارانه نقدی دریافت می کنند،افزود:باید فقرزدایی شود و تنها نیازمندان واقعی یارانه دریافت کنند البته شخصا پیشنهاد خواهم داد به بازنشستگان با حقوق کمتر از دو میلیون تومان در سال آینده یارانه نقدی پرداخت شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ