کد خبر: ۷۳۱۰۱
۹:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۰

ارزش سهام عدالت ۲.۴ میلیون تومان شد/ زمان واریز مابقی سود
کرباسیان:

ارزش سهام عدالت ۲.۴ میلیون تومان شد/ زمان واریز مابقی سود

وزیر اقتصاد با اعلام اینکه سود کامل سهام عدالت تا پایان سال به دهک های پایین جامعه پرداخت می شود،گفت: ارزش سهام عدالت امروز به ۲.۴ میلیون تومان افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مسعود کرباسیان که شب گذشته در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما حضور داشت، درباره سهام عدالت گفت: ارزش سهام یک میلیون تومانی 49 شرکت مشمول این طرح که سودآور هستند ازجمله بیمه ها و پالایشگاه ها اکنون به دو میلیون و 400 هزار تومان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه برای مالکیت عمومی این سهام با مجلس هماهنگ هستیم،افزود: قرار بود ارزش اسمی این سهام در 10 سال نخست پر شود اما 534 هزار تومان پر شد که بد نبود.اگر مالکیت سهام عدالت را به مردم واگذار کنیم، سود این سهام افزایش می یابد.

این مقام مسئول با بیان اینکه شرکت ها بعد از برگزاری مجمع می توانند سود را تا 8 ماه تقسیم کنند،گفت: شرکت های مشمول طرح سهام عدالت باید 3.8 هزارمیلیارد تومان سود سهام را به حساب خاص سازمان خصوصی سازی واریز کنند که تا کنون 1.2 هزارمیلیارد تومان به این حساب واریز شده است.بقیه سود تا پایان سال یا اوایل سال آینده واریز می شود.

کرباسیان ادامه داد: 14 میلیون نفر از 47 میلیون نفری که سهام عدالت دارند شماره شبا را به سازمان خصوصی سازی اعلام نکرده اند که از آنها می خواهیم این شماره را به این سازمان اعلام کنند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ