کد خبر: ۷۳۱۱۲
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۰

روایت مدیرمسئول یک روزنامه معروف از فوت هاشمی رفسنجانی

روایت مدیرمسئول یک روزنامه معروف از فوت هاشمی رفسنجانی

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی با اشاره به جلسات خصوصی هر هفته با مرحوم هاشمی درباره فوت ایشان گفت: با توجه به شرایط جسمی مناسب وی، اصلا نمی‌شد احتمال این مرگ در آینده نزدیک را داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از خبرآنلاین، مسیح مهاجری درباره روابط با مرحوم هاشمی‌رفسنجانی به نسرین وزیری و فاطمه استیری گفت: من در سال‌های آخر عمر هاشمی هر هفته چهارشنبه یک جلسه خصوصی با ایشان داشتم که نزدیک ظهر برگزار می‌شد و تا ظهر طول می‌کشید. آخرین دیدار من با وی روز چهارشنبه قبل از فوت ایشان بود. شرایط جسمی هاشمی حداقل برای ١٠،١٥سال دیگر مناسب بود.

ماجرا مشکوک است

وی افزود: بنابراین اصلا نمی‌شد احتمال مرگ در آینده نزدیک را برای ایشان داد. اما یک‌باره روز یکشنبه عصر، ما در روزنامه بودیم که خبر رسید حال ایشان  خوب نیست. اول نگفتند فوت، گفتند بیمارستان هستند، بعد گفتند از دنیا رفته. برای ما خیلی غیرعادی بود و اصلا نمی‌شد باور کنیم ایشان فوت کردند اما اینکه واقعا علت فوت چه بوده این را باید کسانی که سررشته‌ای دارند بگویند.

این روزنامه نگار ادامه داد: ما هم مثل بقیه افراد شنیده‌ایم که شورای عالی امنیت ملی تحقیق کرده و در آن به این نتیجه رسیده که مواد رادیواکتیو در بدن ایشان ١٠ برابر حدمجاز بوده و در بدن بعضی از اعضای خانواده ایشان هم بیش از حد مجاز بوده و از اینجا این احتمال را دادند که ممکن است این عامل فوت ایشان بوده باشد. این را هم شنیدیم که وقتی گزارش آن را به روحانی دادند و خواستند نتیجه گرفته و پرونده را ببندند که شاید این عامل فوت نباشد، روحانی قبول نکرده و گفته بیشتر تحقیق کنید.

مهاجری گفت: این خود به این معنا است که ماجرا مشکوک است و هنوز روشن نیست. اینکه واقعا طبیعی یا غیرطبیعی بوده و یا دستی در کار بوده هنوز معلوم نیست.هفته گذشته دیداری بین محمد هاشمی برادر مرحوم هاشمی و محسن هاشمی با رهبری جهت درخواست حضور رهبری،دادن پیام یا دیدار با اعضای ستاد در کنگره بزرگداشت اولین سالگرد رحلت هاشمی صورت گرفت.

وی اظهار داشت: محسن هاشمی درباره اینکه بنا بوده نوشته‌های آخر ایشان را بیاورد که حالا یا وصیت‌نامه است یا مطالبی که از همان جنبه سیاسی می‌نوشتند که می‌شود به‌عنوان وصیت‌نامه سیاسی در نظر گرفت، صحبت شد،گفت آماده است و وقتی بگذارید که بیاوریم با هم بخوانیم. وصیت‌نامه به معنایی که روی آن نوشته باشند وصیت‌نامه، امکان دارد الان دست خانواده ایشان نباشد ولی مطالبی که نوشته شده باشد که به‌عنوان وصیت سیاسی و مربوط به این سال‌های اخیر است، موجود است.

جلسات خصوصی با رهبری

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی درباره دیدارهای مقام ‌معظم ‌رهبری و مرحوم هاشمی هم گفت: هاشمی جلسات خصوصی با رهبری داشت و این‌طور هم نبود که اقدام‌کننده برای رفتن به این دیدار وی باشد. ایشان می‌گفت من همیشه منتظر هستم که رهبر انقلاب خبر کند.معمولا هم مغرب می‌رفت و با هم شام می‌خوردند و جلسه داشتند. بنابراین نتیجه می‌گیرم که ایشان نسبت به رهبری هیچ‌وقت جز حمایت و محبت روش دیگری نداشت.

مهاجری با اشاره به اینکه جلسات خصوصی سال‌های بعد از ریاست‌جمهوری هر دو هفته یک بار بود،افزود:  بعد کم کم ماهی یک بار و بعد کم‌کم دو ماهی یک‌بار شد. کم شد اما قطع نشد. درباره نامه هاشمی به مقام معظم رهبری در سال ٨٨ خیلی‌ها اشاراتی غلط کردند که به‌خاطر بی‌سوادی کسانی بود و نمی‌دانستند اصلا سلام جز نامه نیست. امام نامه‌های زیادی داشت که من از صحیفه امام آنها را درآوردم و در روزنامه منتشر کردم که مثلا امام به فلان رئیس‌جمهور نامه نوشتند و سلام ندادند، حتی خود این مسئولین فعلی که نامه نوشتند به امام و سلام اول آن نیست، در گذشته نامه‌هایی که از علمای بزرگ ما هست و در کتاب‌های تاریخ هم هست، با «به عرض عالی می‌رساند» شروع می‌شود. اصلا سلام ندارد. آدم‌های بی‌سواد، مغرض و عوام این مسائل را مطرح کردند و یک عده هم که نمی‌دانند چه خبر است، اینها را باور کردند.

وی ادامه داد: معتقدم یک کار رسانه‌ها باید این باشد که این موضوع را بیشتر مطرح کنند و نمونه‌ها را بگویند و این را روشن کنند که این هو‌کردن عده‌ای علیه هاشمی همان قضیه مار و مار است. اما درباره محتوای نامه، به نظرم در تاریخ این به‌عنوان یک تابلوی طلایی برجسته باقی خواهد ماند و به‌جای اینکه ما زحمت بکشیم این را ثابت کنیم، خود عوامل ایجادکننده مسائل ٨٨ که به آن فتنه گفتند و درواقع فتنه‌گرهای واقعی همان جریان انحرافی بودند، آنها این را ثابت می‌کنند که آنچه هاشمی در آن نامه نوشتند درست بود و مصلحت همان بود که جلوی آن ماجراها گرفته شود. یعنی همان پیشنهادی که هاشمی داشت و اینکه اگر الان جلوی این موضوع با بیل گرفته نشود بعدها با پیل هم نمی‌شود. همین پیش‌بینی هم درست بود. این نشان‌دهنده عمق تفکر سیاسی هاشمی و شناخت از جامعه و آینده‌نگری ایشان بود.

مهاجری درباره عفت مرعشی هم گفت: من گاهی شاهد بودم که هاشمی بعضی جاها با نصیحت یا حتی گاهی با یک مقدار تندی می‌خواستند بانو مرعشی را کنترل کنند ولی این بانو از ایشان همیشه انقلابی‌تر بود و شاید یکی از عوامل انقلابی‌بودن هاشمی هم خانم وی بود که هنوز هم همین روحیه را دارد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ