کد خبر: ۷۳۱۱۵
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۰

مشترکان پر مصرف آب منتظر جریمه باشند

مشترکان پر مصرف آب منتظر جریمه باشند

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب تهران با اشاره به کاهش ۷۰ درصدی بارندگی از شروع سال آبی گفت: برای تامین منابع آبی از روش‌هایی چون مدیریت مصرف و برخورد با مشترکان پرمصرف استفاده خواهیم کرد تا کار به جیره‌بندی آب نرسد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی‌رضا نوذری‌پور با اشاره به کاهش بارندگی‌ها نسبت به سال قبل به ایسنا گفت: میزان بارندگی در سال گذشته ۱۰۲.۱ میلی‌متر بوده که در قیاس با سال جاری کاهش محسوسی داشته است.

وی ادامه داد: میزان بارش‌های سال 95 نسبت به میانگین بلندمدت نیز ۶۶ درصد کاهش داشته که این مساله بحرانی بودن شرایط منابع آبی را نشان می‌دهد، لذا شرکت آب و فاضلاب تهران از هم‌اکنون برنامه‌ها و تدابیر متعددی را در نظر گرفته است.

این مقام مسئول اصلی‌ترین سیاست شرکت آب و فاضلاب را عدم جیره‌بندی و تامین منابع آبی پایدار دانست و افزود: برای تامین منابع آبی از روش‌هایی چون مدیریت مصرف و برخورد با مشترکان پرمصرف استفاده خواهیم کرد تا کار به جیره‌بندی آب نرسد.

نوذری‌پور با بیان اینکه سهم عمده مدیریت بحران در بخش آب در دست مردم است، ادامه داد: معمولا در تهران در پایان خرداد و اردیبهشت‌ماه می‌توانیم وضعیت بارندگی‌ها را به صورت دقیق ارزیابی کنیم، اما با توجه به اینکه در این مقطع زمانی ذخیره برف نداریم می توان گفت ممکن است در زمان ازدیاد مصرف با مشکلاتی مواجه شویم.

وی تاکید کرد: اگر شرایط بارندگی به همین روال پیش برود در سال آینده با چالش‌هایی مواجه خواهیم شد، لذا لازم است هم‌اکنون برای این مهم تدابیر لازم اندیشیده و اجرا شود.

انتهای پیام 

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ