کد خبر: ۷۳۱۲۴
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۰

واریز سود سهام عدالت در جریان است و مشمول مالیات و بیمه نیست
مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی:

واریز سود سهام عدالت در جریان است و مشمول مالیات و بیمه نیست

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: سود سهام عدالت برای همه در حال توزیع است و سود آن نیز مشمول مالیات،‌ بیمه و نظایر آن نیست.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،جعفر سبحانی با اشاره به واریز سود سهام عدالت به حساب مشمولان به فارس گفت: ساعت 11 شب گذشته پول را سازمان خصوصی‌سازی به حساب بانک عامل (بانک ملی) ریخته و توزیع آن میان بانک‌ها در حال انجام است و با اندکی تأخیر، این سود به حساب تمامی مشمولان واریز خواهد شد. 

وی با بیان اینکه میزان دارایی افرادمشمول، یکسان نیست، تصریح کرد: ارزش سهام اولیه برای همه 532 هزار تومان بوده اما اگر در سال‌های گذشته سود دریافت کرده باشند، از این مبلغ کسر می‌شود زیرا در سال‌های قبل 40 هزار تومان سود واریز شده که اکنون ارزش سهام آنها 492 هزار تومان می‌شود، بنابراین رقم سود واریزی سهام برای مشمولان متفاوت است.

این مقام مسئول با بیان اینکه دو دهک مشمولان یعنی مددجویان امداد و سازمان بهزیستی که همراه افرادی که سقف سهام عدالت را تا یک میلیون تومان پر کرده‌اند، سود کامل دریافت خواهند کرد،گفت: سود کامل 150 هزار تومان است که در مرحله اول 50 هزار تومان واریز و پس از دریافت سود از شرکت‌های مشمول سهام عدالت طی دو مرحله دیگر سود آنها واریز می‌شود. 

سبحانی در پاسخ به سؤال برخی مشمولان اعلام می‌کنند از سود آنها بیمه و سود و چیزی تحت عنوان معطلی کسر شده، گفت: احتمال دارد بانک چنین تصمیمی گرفته که خلاف است، زیرا سود سهام عدالت مشمول مالیات، کارمزد، بیمه و سایر عناوین نمی‌شود. 

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» علیرضا | ساعت ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
0
0
پاسخ
چندرغاز هم مخای مالیات...از گردن کلفتا مالیات بگیرید...
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ