کد خبر: ۷۳۱۴۱
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۲

روایت سیف از مجوزهای خاص بررسی اطلاعات مالی اشخاص

روایت سیف از مجوزهای خاص بررسی اطلاعات مالی اشخاص

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر استعلام مردم قبل از سپرده گذاری در موسسات و بانک‌های مجاز از پایگاه اطلاع رسانی این بانک،از در اختیار قراردادن اطلاعات حساب بانکی اشخاص به سازمان مالیاتی در حالات خاص خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم، ولی الله سیف اظهار داشت: بانک مرکزی با نظارتی که اعمال می کند دامنه ریسک ها را در این باره به صورت موثری کاهش خواهد داد.در حوزه موسسات مالی و اعتبار غیر مجاز، بانک مرکزی وظیفه را انجام داده و می دهد اما باید انذار و توجه دهیم ریسک سرمایه گذاری در این حوزه باید مورد محاسبه قرار گیرد و سرمایه گذار این موسسات باید تبعات را بپذیرد.

وی افزود: موسسه هایی که هیچ نام و نشانی ندارند،وعده های خوبی می دهندکه نمی تواند محقق شود این موسسه و این وعده ها نباید مبنای تصمیم گیری سرمایه گذارانی باشد که قدرت پذیرفتن ریسک های بالا را ندارند.

این مقام مسئول گفت: در مکاتباتی که بانک مرکزی با نیروی انتظامی، استانداران و وزارت کشور انجام داده تاکیده شده فعالیت هر یک از این موسسات باید با حساسیت کامل مورد دقت قرار گیرد تا بدون مجوز، هیچ فعالیتی شروع نشود و البته مردم هم باید وسواس و حساسیت های لازم را در این باره داشته باشند.

سیف در پاسخ به سوال آیا اطلاعات مالی حساب های بانکی باید به منظور شفافیت مالی در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گیرد،گفت: البته به این وضعیت باز و کامل که اشاره می کنید نیست، حدود و ثغوری دارد زیرا اطلاعات مالی اشخاص از محرمانگی لازم برخوردار است اما در حالت های خاصی اجازه دسترسی به اطلاعات را به صورت تجمیعی می دهیم زیرا این مصوب قانون است و هم اکنون نیز بر همین اساس عمل می شود.

وی گفت: علاوه بر این بر روی بحث شفافیت در بانک ها تاکید جدی وجود دارد و موضوعاتی که سال گذشته از بالا بردن دقت و تهیه سپرده های مالی همچنین حفظ و حراست از سپرده سپرده گذاران انجام دادیم همچنان روی اصول پیش می رود.هرگونه سوء استفاده از یک جواز قانونی ممکن است تبعات ناگواری داشته باشد از این رو هر چیزی باید در جای خود مورد استفاده قرار گیرد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ