کد خبر: ۷۳۱۶۶
۸:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳

پیشنهاد افزایش ۱۰ درصدی نرخ خرید تضمینی گندم در سال ۹۷
وزیر جهاد کشاورزی خبر داد:

پیشنهاد افزایش ۱۰ درصدی نرخ خرید تضمینی گندم در سال ۹۷

وزیر جهاد کشاورزی از پیشنهاد افزایش ۹ تا ۱۰ درصدی افزایش قیمت نرخ خرید تضمینی گندم در سال ۹۷ توسط وزارتخانه متبوع خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،نرخ خرید تضمینی گندم مدت هاست به عنوان چالش بزرگ پیش روی کشاورزان و برنامه ریزان صنعت کشاورزی مطرح است. چالشی که یک طرف آن در دست شورای اقتصاد است و سوی دیگر آن در زمین وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی اصلی بخش کشاورزی است.

اما هر چه باشد اعلام تصمیم قطعی دولت برای نرخ خرید تضمینی گندم به مشکل جدی گندم کاران برای کشت سال آینده بدل شده است.هر چند گه گاه قیمت های متفاوتی از گوشه و کنار درباره رقم خرید تضمینی به گوش می رسد اما همچنان چشم کشاورزان و رسانه ها به گفته های رسمی دولتی ها دوخته شده است.

چرا که اگر نرخ نتواند سطح مطلوبیتی برای تولیدکننده ایجاد کند، و راهکارهای جایگزین بازار کشاورزی ، همچون ورود و فروش گندم در بورس کالا (هرقدر هم این روش موجب شفافیت قیمت ها شود و دست واسطه ها از این میان کوتاه شود) نیز نمی تواند به آسانی به وظیفه عمل کند و بازار آشفته و پریشان خواهد شد،شاید هم عملا باید با مدیریت تولید در سطح خرد خداحافظی کرد.حالا اما پس از گذشت 10 ماه از سال 96 نرخ خرید تضمینی گندم برای سال 97 چه خواهد بود؟!

حجتی وزیر جهاد کشاورزی درباره نرخ خرید تضمینی گندم در سال 97 به خانه ملت گفت: نرخ خرید تضمینی گندم هنوز به این وزارتخانه ابلاغ نشده است.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد افزایش 9 تا 10 درصدی افزایش قیمت نرخ خرید تضمینی گندم را در سال 97 مطرح کرده اما باید مشاهده کرد در شورای اقتصاد نهایتاً چه قیمتی تصویب می شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ