کد خبر: ۷۳۱۸۸
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳

احتمال زیاد توقف خط تولید ۱۰ مدل خودرو تا تیر ۹۷

احتمال زیاد توقف خط تولید ۱۰ مدل خودرو تا تیر ۹۷

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد اعلام کرد: بر اساس مصوبه افزایش تعداد استانداردهای خودرویی، به احتمال بسیار زیاد خط تولید ۱۰ مدل خودروی دیگر نیز از ابتدای تیر ۹۷ متوقف می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،اسفند سال گذشته سازمان ملی استاندارد از افزایش تعداد استانداردهای خودرویی از ۵۵ به ۸۵ مورد خبر داده و اعلام کرد: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای بین این سازمان و وزارت صنعت ارتقای این استانداردها از نظر تعداد و کیفیت مطرح شده،موضوعی که بر اساس مصوبه شورای سیاست‌گذاری خودرو با حضور وزیر وقت صنعت، رئیس سازمان ملی استاندارد، خودروسازان و قطعه‌سازان در دستور کار قرار گرفته است.

براساس زمان‌بندی صورت گرفته باید تا ابتدای دی سال جاری ۶۱ مورد استاندارد خودرویی اجرایی و پس از آن تا ابتدای تیر سال ۹۷ دو مورد به ۶۱ استاندارد قبلی اضافه شود و در نهایت با اضافه شدن ۲۲ مورد استاندارد خودرویی دیگر تا دی سال آینده، تعداد استانداردهای اجباری خودروهای سواری به ۸۵ مورد افزایش یابد.

جهانبخش سنجابی شیرازی در ارتباط با توقف خط تولید خودروهایی که تا ابتدای تیر سال آینده نتوانند ۶۳ مورد استاندارد اجباری را رعایت کنند به ایسنا گفت: در مرحله اول اجرای مصوبه افزایش تعداد استانداردهای خودرویی از ۵۵ به ۸۵ مورد، تولید ۲۵ خودروی سواری و سنگین جاده‌ای متوقف شد و به احتمال بسیار زیاد محصولات 8 گروه خودرویی دیگر به دلیل عدم رعایت استانداردها با توقف خط تولید مواجه خواهند شد.

وی ادامه داد: در مرحله دوم اجرای مصوبه افزایش تعداد استانداردهای خودرویی باید تعداد استانداردهای مورد نظر تا ابتدای تیر سال آینده از ۶۱ به ۶۳ مورد افزایش یابد و خودروسازانی که نتوانند الزامات این مصوبه را برای ارتقای استانداردهای اجباری لحاظ کنند با توقف خط تولید مواجه خواهند شد.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ