کد خبر: ۷۳۱۹۶
۱۲:۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳

توقف سیستم مخابره موقعیت مکانی نفت‌کش ایرانی و کشتی چینی
وال‌ستریت ژورنال خبر داد:

توقف سیستم مخابره موقعیت مکانی نفت‌کش ایرانی و کشتی چینی

وال‌ستریت ژورنال اعلام کرد: مخابره سیگنال موقعیت مکانی به سیستم‌های رهگیری خطوط کشتیرانی نفت‌کش ایرانی و کشتی باربری چینی چند ساعت قبل از برخورد در دریای چین متوقف شده بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از وال ستریت ژورنال، گزارش‌ها حاکی از آن است که نفت‌کش سانچی ایران و کشتی باری چینی که هفته گذشته در آب‌های چین و در نزدیکی دهانه رود یانگ‌تسه با هم برخورد کردند چند ساعت پیش از حادثه سیستم مخابره سیگنال موقعیت مکانی‌ به سیستم‌های رهگیری خطوط کشتیرانی متوقف بود.

یکی از افرادی که در حال بررسی علت این سانحه است گفت: ما نمی‌دانیم که علت توقف مخابره سیگنال موقعیت مکانی چه بوده است.اینکه مخابره سیگنال موقعیت مکانی توسط خدمه کشتی و به عمد متوقف شده،دچار اختلال شده‌ و یا اینکه از دسترس خارج شده مشخص نیست. 

بنابراین گزارش،کشتی سانچی ایرانی که با پرچم پاناما در حال انتقال نفت ایران به بندر دائسان کره جنوبی بود در ساعات پایانی شنبه هفته گذشته در نزدیکی دهانه رود یانگ‌تسه با یک کشتی باری چینی برخورد کرد. این کشتی نفت‌کش حامل معادل یک میلیون بشکه میعانات گازی ایران بود و ارزش محموله آن 60 میلیون دلار برابر می‌شود.تاکنون جسد سه نفر از 32 خدمه کشتی این نفت‌کش پیدا شده و امدادگران چینی هنوز موفق به اطفای حریق ناشی از انفجار محموله این کشتی نشده‌اند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ