کد خبر: ۷۳۱۹۷
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳

پلیس با موسسات غیرمجاز بدون شکایت رسمی بانک مرکزی برخورد می کند
سخنگوی ناجا :

پلیس با موسسات غیرمجاز بدون شکایت رسمی بانک مرکزی برخورد می کند

سخنگوی ناجا با بیان لزوم تعامل بانک مرکزی و پلیس در برخورد با موسسات غیرمجاز گفت: اگر نیروی انتظامی به موردی برخورد کند که نشان‌ از غیرمجاز بودن یک نهاد اعتباری باشد، قطعا با آن برخورد می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،سعید منتظر المهدی درخصوص اینکه بانک مرکزی معتقد است نیروی انتظامی باید راسا با هر موسسه‌ای که از بانک مرکزی مجوز ندارد، برخورد کند اما پلیس هر اقدامی را منوط به دستور قضایی می‌کند به فارس گفت: قطعا پلیس برای اقدام در چارچوب قانون به طور طبیعی برای هر کاری باید دستور قضایی بگیرد.برای برخی اقدامات ممکن است از قبل دستور کلی قضایی صادر شود اما برای اغلب اقدامات باید مجوز گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه اراده پلیس در این زمینه همکاری است،افزود: اگر نیروی انتظامی به موردی برخورد کند که نشان‌ از غیرمجاز بودن یک نهاد اعتباری باشد، قطعا با آن برخورد می‌کند هر چند که بانک مرکزی هم باید در این زمینه با پلیس همکاری کند و نمی‌شود گفت پلیس هست و باید برخورد کند. بله، پلیس وجود دارد اما بانک مرکزی که متولی نظارت بر بازار پول است باید اطلاعات لازم را در اختیار پلیس قرار دهد.

منتظر المهدی در پاسخ به اینکه چرا تاکنون نیروی انتظامی هر اقدامی برای برخورد با موسسات انجام داده، پس از شکایت رسمی بانک مرکزی و صدور حکم توسط قاضی بوده، اظهارداشت: خیر، اگر متوجه شویم، دستور می‌گیریم و کار را انجام می‌دهیم اما بسیاری از موسسات غیرمجاز زمانی ظهور و بروز پیدا می‌کنند که چندین سال از فعالیت‌ آنها می‌گذرد و بنابراین بانک مرکزی باید در تعامل با نیروی انتظامی باشد تا اقدامات لازم انجام شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ