کد خبر: ۷۳۲۴۳
۱۲:۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۴

گندم از سال آینده در بورس کالا خرید و فروش می شود
وزیر جهاد کشاورزی:

گندم از سال آینده در بورس کالا خرید و فروش می شود

وزیر جهاد کشاورزی از اصلاح نظام خرید تضمینی با استفاده از مکانیسم بورس کالا خبر داد و گفت: آنچه که در این بورس خرید و فروش نمی شود و مازاد است، توسط دولت خریداری خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،محمود حجتی درخصوص خرید گندم تولیدی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: سال آینده در راستای اصلاح نظام خرید تضمینی گام بزرگی برداشته خواهد شد و آن، عرضه بخشی از گندم تولیدی کشاورزان از طریق بورس کالا است.

وی با بیان اینکه تامین گندم موردنیاز نانوایی های آزادپز و صنایع مرتبط با حوزه گندم و آرد باید از طریق بورس کالا خرید و فروش شود،افزود: آنچه که در بورس کالا خرید و فروش نمی شود و مازاد است، توسط دولت خریداری خواهد شد، اقدامی که طی دو سه سال اخیر نیز درباره دو محصول ذرت و جو انجام شده و موفقیت آمیز بوده است.

این مقام مسئول عملیاتی شدن سیاست قیمت تضمینی از طریق بورس کالا را عاملی مهم در کاهش حجم حضور دولت عنوان کرد و گفت: با این اقدام گرفتاری های کشاورزان نیز کاهش پیدا خواهد کرد و این نگرانی برای آنها وجود ندارد که گندم تولیدی روی دست آنها باقی بماند. چرا که دولت تحت هر شرایطی گندم تولیدی را از کشاورزان خواهد خرید.

حجتی واسطه گری را یکی از مشکلات عمده در چرخه تولید و توزیع محصولات کشاورزی دانست و ادامه داد: کوتاه کردن دست واسطه ها نیازمند نهادسازی است.زنجیره تولید تا توزیع باید تعریف شود و تعاونی های کارآمد و توانمند اقتصادی در بخش کشاورزی باید ایجاد و تقویت شوند تا دست واسطه ها کوتاه شود.وزارت جهاد کشاورزی وظیفه تولید و تأمین محصولات کشاورزی را به عهده دارد و توزیع این محصولات با هماهنگی دیگر دستگاه ها و اصناف صورت می گیرد.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ