کد خبر: ۷۳۲۵۱
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۴

تشریح پیشرفت های یکساله بورس کالا از نگاه مدیرعامل
در دهمین سالگرد تاسیس اعلام شد:

تشریح پیشرفت های یکساله بورس کالا از نگاه مدیرعامل

مدیرعامل بورس کالا در مراسم دهمین سالگرد تاسیس ، پیشرفت های یکسال گذشته این بورس و دستاوردها را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالا در مراسم دهمین سالگرد تاسیس بورس کالا به پیشرفت های یکسال گذشته اشاره کرد و گفت: بورس کالا از سال گذشته تاکنون به پیشرفت های خوبی دست یافته به طوری که ارزش کل معاملات طی حدود ۱۰ماهه سال جاری از کل سال ۹۵ فزونی گرفته است.

وی با بیان اینکه ذی نفعان بورس کالا در حال تغییر هستند،ادامه داد: در گذشته این بورس با یک جامعه آماری با حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار کد معاملاتی اعم از حقیقی و حقوقی روبه رو بود، اما امروز تنها نزدیک به ۱۰۰ هزار کشاورز در بورس کالا فعال هستند و محصولات را در بورس عرضه می کنند.

این مقام مسئول افزود: کشاورزان تنها بخشی از جامعه هستند که از بستر بورس کالا استفاده می کنند و می توانند با عرضه حاصل دسترنج در این بازار، پول را به موقع دریافت کنند.تقدیر و اعلام رضایت کشاورزان از اقدامات این بورس از هر تقدیرنامه ای برای مجموعه ارزشمند تر است،امیدواریم به زودی بتوانیم عمده مشکلات آنها را با همکاری سایر نهادها رفع کنیم.

سلطانی نژاد درخصوص تبدیل شدن به مرجعیت قیمتی برای کالاهای اساسی نه تنها در ایران بلکه در منطقه اظهار داشت: این امر هدفی بزرگ برای بورس کالا است و در دنیا بورس هایی که از جایگاه مرجعیت قیمتی برخوردار هستند، بیش از ۱۰۰ سال سابقه فعالیت دارند. ما نیز برای تحقق این هدف در خصوص کالاهایی که در تولید آنها مزیت داریم، بیش از پیش تلاش می کنیم. ضمن آنکه برای ایجاد ساختار مدرن تجارت کالا دو ماموریت اساسی ابزارسازی و بازارسازی را با جدیت دنبال می کنیم.

وی بر لزوم افزایش سهم ارزش معاملات بورس کالا از تولید ناخالص داخلی (GDP) تاکید کرد و گفت: باید سهم ارزش معاملات بورس کالا از GDP در همین روند افزایشی حرکت کند و سهم درخور توجهی را برای آینده آن تعریف کنیم تا هر سال نسبت به آن سهم افزایشی را داشته باشیم.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ