کد خبر: ۷۳۲۵۷
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۴

تبعات منفی حذف ارز مبادله‌ای قطعه سازان و لزوم افزایش قیمت
نماینده مجلس مطرح کرد:

تبعات منفی حذف ارز مبادله‌ای قطعه سازان و لزوم افزایش قیمت

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در صورت حذف ارز مبادله‌ای و عدم افزایش قیمت خرید قطعات،تولیدکنندگان خودرو با آسیب جدی مواجه می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، رضا علیزاده در خصوص احتمال حذف ارز مبادله‌ای صنعت قطعه‌سازی طی روزهای آینده به خانه ملت گفت: باید دید حذف ارز مبادله‌ای تا چه میزانی بر قیمت این محصولات تاثیرگذار است و چه میزان از مواد اولیه این قطعات با استفاده از ارز تهیه می‌شود.با اثرگذاری حذف ارز مبادله‌ای بر روی محصولات شاهد افزایش قیمت تمام شده آنها می‌شویم که با توجه به حاشیه سود کمی برخی ازآنها،تولیدکنندگان را دچار مشکل می‌کند.

وی ضمن اشاره به اینکه در جلسه هفته گذشته کمیسیون با حضور معاون وزیر صنعت‌ چنین مسئله‌ای مطرح نشد، ادامه داد: تا کنون گزارش مستندی از این مسئله دریافت نکرده‌ام، در چنین صورتی باید با توجه به‌میزان اثرگذاری حذف ارز مبادله‌ای صنعت قطعه‌سازی تدابیری اندیشیده شود تا این صنعتگران دچار آسیب نشوند.در حال حاضر نیز برخی از تولیدکنندگان قطعات دچار مشکل هستند و با توجه به افزایش نرخ تورم شاهد افزایش قیمت نبوده‌اند.

علیزاده ادامه داد: لازم است تا تدابیری در این زمینه در نظر گرفته و پیگیری شود اما تا کنون کمیسیون در این مورد گزارشی را دریافت نکرده است.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ