کد خبر: ۷۳۳۹۳
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹

صداوسیما تابو شکنی کرد

صداوسیما تابو شکنی کرد

صدا و سیما در اقدامی عجیب و تابو شکن ، ساز زدن خانم‌ها را به نمایش گذاشت

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از روزنامه شرق، در سی‌وسومین جشنواره موسیقی فجر امسال، گروه‌های مختلف موسیقی از ارکستر سمفونیک تهران تا گروه‌های کوچک‌تری از ایران و خارج از کشور اجرای خود را روی سن بردند.

یکی از اجراهایی که باعث ایجاد حاشیه شد کنسرت ارکستر صداوسیما به رهبری سهراب کاشف بود. چند روز قبل از اجرا، کسانی که در حال دیدن شبکه خبر بودند، با صحنه غریبی مواجه شدند و طی آن گوینده خبر اعلام کرد: ارکستر سمفونیک رسانه ملی در سی‌وسومین جشنواره موسیقی جشنواره فجر، ترانه «ای ایران» را اجرا خواهد کرد ولی نکته، تصاویری بود که همراه با صدای گوینده پخش می‌شد. خانم‌ها کنار آقایان ساز می‌زدند و گروه کر، متشکل از خانم‌ها و آقایان که همراه با هم، سرود «ای ایران» را می‌خواندند.

نشان‌دادن ساز، نشان‌دادن خانم‌ها کنار آقایان در حال ساززدن و خانم‌هایی که کنار آقایان در گروه کر هم‌خوانی می‌کنند، تصاویری است که سال‌هاست رسانه ملی از نشان‌دادن آنها به‌شدت خودداری کرده. حالا چه اتفاقی افتاده است که ما می‌توانیم این تصاویر را ببینیم؟ آیا چون تبلیغ کنسرت، مربوط به خود صداوسیما بوده، دیدن این‌گونه تصاویر ایرادی ندارد؟ یا شاید فضا برای نشان‌دادن عمق تخصص نوازندگان و آهنگ‌سازان ایرانی، به‌خصوص در زمینه موسیقی کلاسیک بازتر شده است؟

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ