کد خبر: ۷۳۴۰۵
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹

حقوق کارمندان دولت ۲۰ تا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد
رئیس سازمان اداری و استخدامی:

حقوق کارمندان دولت ۲۰ تا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد

رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: امتیازات حقوق و مزایای کارمندان دولتی در لایحه دائمی شدن قانون خدمات کشوری۲۰ تا ۵۰ درصد افزایش یافته که دولت متناسب با مشاغل و شرایط این افزایش ها را اعمال می کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،جمشید انصاری با بیان اینکه جداول مربوط به امتیازات حقوق و مزایا در لایحه دائمی شدن قانون خدمات کشوری بین 20 تا 50 درصد افزایش یافته در بخش خبری 21 شبکه اول سیما گفت: دولت متناسب با مشاغل و شرایط خود این افزایش ها را برای ایجاد عدالت میان کارکنان دولت اعمال می کند.

وی افزود: با تصویب این لایحه، از ابتدای سال آینده واحدهای عملیاتی دولت با مقررات مستقل اداره می شوند به طوری که کارکنان آنها در منافع آن واحدهای عملیاتی یا در کوتاهی هایی که انجام می دهند شریکند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در اجرای حکم ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه تلاش می کنیم عدالت را در پرداخت ها برقرار کنیم ادامه داد: اگر در گذشته دستگاه هایی از طریق مجلس برای کارکنان افزایش حقوق می گرفتند،بر اساس لایحه دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری، از این پس فقط دستگاه هایی مشمول افزایش حقوق از این طریق می شوند که تا کنون از این راه استفاده نکرده و مشمول آن نبوده اند.

انصاری با اشاره به اینکه درباره نظامات جذب و استخدام ها در این لایحه تغییر چندانی انجام نشده،گفت: قانون مدیریت خدمات کشوری جزو 5 قانون مادر است و بر اساس آن تکالیف قانونی دولت در ارائه خدمات مشخص شده است.شرایط بازنشستگی و حقوق مزایای بازنشستگان لشکری و کشوری بر اساس فصل 13 قانون مدیریت خدمات کشوری تغییرات اساسی کرده است.

وی افزود: در ماده 109 اصلاحی این قانون آمده در دوره زمانی با افزایش حقوق بازنشستگان، هیچ بازنشسته ای دریافتی کمتر از 85 درصد حقوق کارمند شاغل مشابه نداشته باشد.دولت ضریب ریالی برای سنوات را در این لایحه به طور میانگین برای سال آینده 10 درصد پیش بینی کرده است.در گذشته پاداش پایان خدمت 30 برابر کل حقوق بود،در این لایحه پاداش پایان خدمت کارکنان دولت نیز به 30 برابر حداکثر حقوق که 7 برابر حداقل حقوق کارکنان است محدود شده است.ممکن است افرادی باشند که حقوق آنها از حداقل بیشتر باشد و تابع نظامات نباشند که پاداش آنها نیز در این لایحه محدود شده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ