کد خبر: ۷۳۴۷۹
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱

اپل ۱۶ میلیارد دلار به ایرلند می دهد

اپل ۱۶ میلیارد دلار به ایرلند می دهد

اپل که از سوی مقامات کمیسیون اروپایی به فرار مالیاتی با سوءاستفاده از قوانین سهل گیرانه ایرلند متهم شده، برای کاهش اختلافات با این کشور به دنبال پرداخت ۱۶ میلیارد دلار در ماه مارس است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از مک رومورز، پرداخت این مبلغ به ایرلند توسط اپل تا شهریور ماه ادامه می یابد که درک موران از مقامات وزارت دارایی ایرلند این موضوع را تایید کرده است.

این پول در یک حساب امانی که هم اپل و هم مقامات ایرلندی به آن دسترسی دارند، به امانت خواهد ماند تا تکلیف منازعه حقوقی میان اپل و کمیسیون اروپایی در مورد فرار مالیاتی این شرکت مشخص شود.

مقامات کمیسیون اروپایی به اپل اتهامات متعددی در مورد فرار مالیاتی و همین طور دریافت کمک حقوقی غیرقانونی توسط دولت ایرلند وارد کرده اند و از این کشور خواسته اند تا 16 میلیارد دلار به علت همین تخلفات از اپل دریافت کرده و نگهداری کند.

بر اساس تحقیقات به عمل آمده، دولت ایرلند از سال 1991 تا سال 2007 به اپل اجازه داده تا درآمد در بازار کشورهای اروپایی را به زیرمجموعه ها در این کشور مننتقل کند و از این طریق قوانین مالیاتی سختگیرانه کشورهایی مانند فرانسه و آلمان را دور بزند. اگر محکومیت اپل توسط کمیسیون اروپایی قطعی شود، این شرکت باید میلیاردها دلار غرامت بپردازد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ