کد خبر: ۷۳۵۲۶
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲

کلاهبرداری ۴۲ میلیارد تومانی از حساب بانکی مردم در نیمه اول سال
وزیر ارتباطات اعلام کرد:

کلاهبرداری ۴۲ میلیارد تومانی از حساب بانکی مردم در نیمه اول سال

وزیر ارتباطات از ۴۲ میلیارد تومان کلاهبرداری طی ۶ ماه نخست سال جاری از حساب های بانکی مردم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم، محمد جواد آذری جهرمی در هفتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت اظهار داشت: لازم است در حوزه پول های رمزی به مردم آگاهی بدهیم، حتی بسیاری از مسئولان نیز با این مفهوم آشنا نیستند که باید به آگاهی پردازی در این حوزه بپردازند.

وی با اشاره به حضور بازیگران جدید در کسب و کارهای نوین افزود: این کسب و کارها مانع بزرگی در نظام پرداخت دارند، به این دلیل که انحصارات این بخش، مانعی برای کسب و کارهای نوپاست. تبدیل هزینه های دیجتال هنر نیست بلکه افزایش بهره وری هنر است.

این مقام مسئول از تصویب بخشی از طرح رفع انحصار از نظام های پرداخت در جلسه دیروز یکی از کمیسیون های دولت خبر داد و گفت: امروز شاهد این هستیم که دستگاه انتظامی که ماموریت حفظ امنیت را در فضای مجازی با پلیس فتا دارد، امارهای بسیار بالایی از کلاهبرداری ها در حوزه بانکی خبر می دهد.

آذری جهرمی گفت: طبق اماری که پلیس فتا داده بیش از 60 درصد ورودی های فتا مربوط به برداشت های غیرمجاز بانکی است، همچنین با توجه به اینکه هزینه ها زیاد بوده پرونده ها در این بخش را برای رسیدگی به آگاهی ارجاع دادیم.اما آمار دیگری نشان می دهد 42 میلیارد تومان کلاهبرداری و تراکنش غیرمجاز در 6 ماهه اول سال انجام شده است.

وی با بیان اینکه با فناوری کلاهبرداری های نوین هم می آید، گفت: یکی از دانشجویان ایرانی که در خارج تحصیل می کند به بنده پیامی داد که گفته بود قبل از من به مدیران بانکی هم این پیشنهادات را مطرح کرده بود. وی پیشنهاد کرده بیش از 90 درصد این کلاهبرداری ها قبل از اینکه سوژه خود را به خودپرداز ببرند می گویند انگلیسی را انتخاب کنید، به همین دلیل بهتر است که بانک ها در این حالت و بعد از آنکه فرد کارت را داخل دستگاه زد عددی را به انگلیسی نمایش دهد تا آن فرد باز نویسی کند اگر نتوانست کارت را برگردانید.

وزیر ارتباطات افزود: این دانشجو البته این را هم در انتها نوشته بود که در نظام بانکی غیراعتباری بانک ها در قبال مردم مسئولیت ندارند. چون پول از حساب بانک خارج می شود بانک ضرر نمی کند و وقتی بانک مسئول نباشد دلسوزی هم نمی کند ولی در کشورهای دیگر بانک مسئول است و دنبال این راه حل ها می رود.

آذری جهرمی تاکید کرد: با توجه به فراگیری بانکداری الکترونیک و .. از همه بانکداران تقاضا می کنم برای این مساله وقت ویژه ای بگذارند چراکه اعتماد مردم بر نظام بانکداری الکتروینک یکی از پایه های رشد اقتصاد در این بخش است که باید برای ما حساس و مهم باشد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ