کد خبر: ۷۳۸۲۵
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱

مدیر ارشد گمرک به اتهام فساد مالی بازداشت شد

مدیر ارشد گمرک به اتهام فساد مالی بازداشت شد

یکی از مدیران ارشد گمرکات استان گیلان که چند روز پیش از سمت خود برکنار شده بود،به اتهام فساد مالی بازداشت شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم، طی روزهای اخیر یکی از مدیران سابق ارشد گمرکات استان گیلان که چند روز پیش از سمت خود برکنار شده بود، با حکم مقامات قضایی دستگیر شده است.

اطلاعات واصله نشان می دهد، دلیل اصلی بازداشت وی به موضوع واگذاری فرایند توزین کالای مسافری در منطقه آزاد حسن رود به یک شرکت متعلق به بخش خصوصی بازمی گردد.

در حالی که این مدیر ارشد گمرکی حدود 4 سال قبل به استان گیلان منتقل شده، به دلیل فشار یکی از فرزندان مقامات پر نفوذ در استان فرایند توزین کالای مسافری در گمرک حسن رود از دو سال قبل به این شرکت بخش خصوصی واگذار شده است.در گمرکات مناطق آزاد دو کالای مسافری و تجاری از اهمیت ویژه ای برخورد دار بوده و در قسمت تجاری تقریبا شرایط مشخص است اما در بخش کالای مسافری با توجه به برقراری معافیت های مسافری و خروج کالای با تعرفه بالا توسط مسافران، استفاده از سهمیه های مسافری برای سودجویان ارزش فروانی دارد. بر همین اساس به نظر می رسد موضوع سوء استفاده از این سهیمه ها یکی از دلایل اصلی ورود دستگاه های امنیتی به موضوع بوده است.

بر اساس اطلاعات موجود،وی خود را برای انتقال به پست بالاتر در یکی از گمرکات مهم جنوب کشور آماده می‌کرده است .شرکت خصوصی که مدیریت توزین در گمرک حسن رود را به عهده گرفته متعلق به یکی از افراد پر نفوذ در استان گیلان بوده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ