کد خبر: ۷۴۱۳۱
۱۴:۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱

بازگشت مشروط ساکنان ساختمان‌های مجاور ساختمان وزارت نیرو
سخنگوی سازمان آتش نشانی اعلام کرد:

بازگشت مشروط ساکنان ساختمان‌های مجاور ساختمان وزارت نیرو

سخنگوی سازمان آتش نشانی اعلام کرد: تا زمانی که پاسخ شرکت‌های مهندسی درباره ایمنی ساختمان وزارت نیرو نیامده، همسایه‌های آن نمی‌توانند برگردند البته این به معنی ناایمن بودن این ساختمان‌ها نیست.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،جلال ملکی با اشاره به ادامه بررسی کارشناسی علت حادثه ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو توسط آتش نشانی به ایسنا گفت:  قرار بود تا ۲۴ ساعت بعد از عصر روزی که ساختمان را تحویل دادیم، وضعیت ایستایی آن بررسی شود. تا این لحظه هنوز در این زمینه اعلام قطعی نشده‌ و فکر می‌کنم تا امروز می‌توانند به نتیجه‌ برسند. این موضوع نیز مشروط به این است که شرکت‌ها و مهندسانی در اختیار گرفته شوند تا اعلام کنند آیا این ساختمان نیاز به مرمت دارد، باید تخریب شود یا با مقاوم‌سازی درست خواهد شد؟

وی ادامه داد: یک ایستگاه آتش نشانی  تا زمانی که نیاز باشد در محل مستقر خواهد بود، البته این استقرار جزو عملیات نیست. در حریق‌های بزرگ که چندین ساعت طول می‌کشد یا شدت حرارت بسیار زیاد است،  ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از حادثه یک یا دو ماشین آتش نشانی برای احتیاط در محل می‌مانند، اما کار عملیاتی نمی‌کنند.

این مقام مسئول درباره احتمال ریزش این ساختمان نیز توضیح داد و گفت: تا زمانی که مهندسان نظرقطعی را اعلام کنند این احتمال وجود دارد، ‌اما هرچه می‌گذرد احتمال آن کاهش پیدا می‌کند. ما همچنان منتظر هستیم متخصصان در این زمینه نظر دهند.

ملکی افزود: ساکنان ساختمان‌های همسایه این ساختمان هنوز به محل سکونت برنگشته‌اند، این به معنی در حال ریزش یا تخریب شدن این ساختمان‌ها نیست. تا زمانی که پاسخ شرکت‌های مهندسی نیامده، همسایه‌ها نمی‌توانند برگردند. خود ساختمان‌ها مشکلی ندارند، بلکه آنها تابع شرایط ساختمان اصلی هستند. این اقدام برای این است که اگر ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو ریزش کند و ساختمان‌های همسایه آسیب ببیند، اتفاقی برای کسی نیفتد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ