کد خبر: ۷۴۱۳۴
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲

تنها ۲ بانک بورسی فعالیت بین المللی دارند/ ۳ عامل عدم تمایل بانکهای خارجی
رییس اتاق مشترک ایران و سوییس :

تنها ۲ بانک بورسی فعالیت بین المللی دارند/ ۳ عامل عدم تمایل بانکهای خارجی

رییس اتاق مشترک ایران و سوییس با اعلام ۳ عامل عدم تمایل بانکهای خارجی برای حضور در ایران گفت: به جز دو بانک بورسی و فرابورسی که در فضای بین المللی فعالیت می کنند،باقی بانکها از استانداردهای جهانی عقب هستند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شریف نظام مافی درباره آخرین شروط بانک های خارجی در تعامل پولی با طرف ایرانی گفت: از نظر بخش خصوصی شرایط بانکی و روابط اقتصادی با اروپایی ها در وضعیت مطلوبی نبوده و  عدم همکاری بانک های خارجی با بانک های ایرانی به عدم بروز تحولی خاص در این باره منجر شده است. بیشتر بازرگانان ایرانی با مشکلاتی در مبادلات ارزی رو به رو هستند اما تنها 30 درصد از این مشکلات به عدم همکاری بانک های خارجی باز می گردد.

وی ادامه داد: عدم آمادگی بانک های داخلی، عدم هماهنگی با استانداردهای بین المللی و عدم شفافیت در تبادلات مالی باعث شده بانک های خارجی با بانک های ایرانی همکاری نکنند. در آخرین جلسات مذاکره با بانکداران در فرانسه، اولین و آخرین حرف این بود که باید نظام بانکی تان را متحول کنید تا با شما کار کنیم. از این نظر توپ در زمین ماست. این بانک های ایرانی هستند که باید به روز شوند.

نظام مافی با اشاره به همکاری بانک های کوچک اروپایی با ایران گفت: بانک های کوچک اروپایی در سطح تبادلات ارزی با ایران همکاری می کنند و خبری از فاینانس و سرمایه گذاری نیست. غیر از دو بانک بورسی و فرابورسی خاورمیانه و سامان که در فضای بین المللی فعالیت می کنند، باقی بانک های ایرانی از نظر استانداردهای جهانی عقب اند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ