کد خبر: ۷۴۱۴۱
۸:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳

مواضع نتانیاهو در مورد حمله به سوریه

مواضع نتانیاهو در مورد حمله به سوریه

نخست وزیر اسرائیل در پی ساقط شدن جنگنده اسرائیلی با آتش پدافند هوایی سوریه گفت: این کشور دیروز ضربه‌های سنگینی به نیروهای ایرانی و سوری در خاک سوریه وارد کرده و هرگونه حمله علیه خود را تلافی خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از بی بی سی،یک روز بعد از ساقط شدن جنگنده اسرائیلی با آتش پدافند هوایی سوریه، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفت: این کشور دیروز ضربه‌های سنگینی به نیروهای ایرانی و سوری در خاک سوریه وارد کرده است.

وی افزود: قواعد جنگی اسرائیل هیچ تغییری نکرده و هشدار داد اسرائیل هرگونه حمله علیه خود را تلافی خواهد کرد.این سیاست ما بوده و سیاست ما خواهد ماند.

اسرائیل شب گذشته اعلام کرده بود به تلافی هدف قرار گرفتن جنگنده این کشور از سوی ضدهوایی سوریه، جنگنده‌های اسرائیلی اهداف و پایگاه‌های ایرانی و سوری را در خاک سوریه هدف قرار داده‌اند.

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیروز در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: سرنگونی جنگنده اسرائیلی،معادله عدم توازن قوا در منطقه را تغییر داد و هم‌زمان هشدار داد هر خطایی که اسرائیل در منطقه مرتکب شود، بدون پاسخ نخواهد ماند.

وی نقش ایران در سرنگونی جنگنده اسرائیلی را رد کرد و گفت: پدافند هوایی سوریه این جنگنده را که حریم هوایی این کشور و حاکمیت آن را نقض کرده بود، هدف قرار داد.

آمریکا نیز بعد از تحولات دیروز گفت: از حق اسرائیل برای دفاع از تمامیت ارضی خود حمایت می‌کند و تأکید کرد در برابر تلاش ایران برای تسلط در منطقه ایستاده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ