کد خبر: ۷۴۱۷۰
۱۴:۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳

پیش بینی پورابراهیمی از شاخص۱۰۰  هزار واحدی و معرفی صنایع برتر

پیش بینی پورابراهیمی از شاخص۱۰۰ هزار واحدی و معرفی صنایع برتر

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام عوامل موثر در نوسانات شاخص بورس طی هفته های اخیر و پیش بینی رشد شاخص بورس و عبور از کانال ۱۰۰ هزار واحدی ، صنایع برتر را معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا پورابراهیمی در خصوص نوسانات شاخص بورس به خانه ملت گفت: چند عامل در تغییرات شاخص بورس در مدت اخیر تاثیرگذار بوده که می توان به افزایش قیمت جهانی نفت که در پیش بینی رشد درآمدها موثر بوده،اشاره کرد. قیمت فلزات اساسی مانند سنگ آهن،مس و فولاد در حال بازگشت به نرخ های قبل از رکود جهانی و منطقه ای در اقتصاد بوده که این موضوع نیز در رشد درآمدها تاثیرگذار است.

وی تصریح کرد: پیش بینی می شود در سال آینده 15 میلیارد دلار محصولات پتروشیمی به فروش برسد که بطور طبیعی در سودآوری شرکت های بورسی که براساس قیمت های جهانی فعالیت دارند، تاثیرگذار است.قیمت سهام برخی شرکت های معدنی با توجه به افزایش نرخ جهانی برخی محصولات، با افزایش روبرو بود. البته هفته گذشته شاخص بورس با روند کاهشی نیز روبرو بوده که بخشی از آن متاثر از عوامل روانی و فضای سیاسی است.

پورابراهیمی پیش بینی کرد شاخص بورس به بالای رقم 100هزار واحد برسد و ادامه داد: اینکه تغییرات قیمت ارز روی نرخ کالاهای شرکت ها تاثیرگذار است موضوعی بدیهی محسوب می شود. برای تمامی صنایع تغییر قیمت دارایی پایه، ناشی از تغییر قیمت دلار، صورت خواهد گرفت. همچنین برای صنایعی مانند پتروشیمی و سنگ آهن که رشد قیمت جهانی در افزایش سودآوری این صنایع نقش دارد، سودآوری با رشد مضاعف همراه خواهد شد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ