کد خبر: ۷۴۱۷۱
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳

تمام گوشی همراه مشمول رجیستری می‌شوند
معاون وزیر ارتباطات:

تمام گوشی همراه مشمول رجیستری می‌شوند

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: تمامی برندهای گوشی همراه تا پایان سال جاری مشمول رجیستری می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،حسین فلاح جوشقانی درباره وضعیت طرح رجیستری گوشی های همراه به ایلنا گفت: در حال حاضر  با اجرای طرح رجیستری برای برندهای اپل، گوگل، بلک بری و موتورلا ۲۵ هزار دستگاه تلفن همراه در شبکه قطع شده است.برنامه مورد نظر برای طرح ثبت تلفن همراه، قرار گرفتن تمامی برندها تا پایان سال جاری است.

وی با اشاره به سیستم ورود مسافری گوشی به ایران گفت: سامانه اظهار تلفن همراه مسافری از سوی گمرک راه‌اندازی شده و مسافرانی که قصد ثبت تلفن همراه را دارند، یک ماه فرصت دارند و می‌توانند به صورت الکترونیک با اعلام شماره گذرنامه نسبت به پرداخت هزینه ثبت با وجود معافیت‌های در نظر گرفته شده اقدام کنند و دیگر نیاز به حضور در گمرک، فرودگاه یا مکانی به صورت فیزیکی وجود ندارد البته ثبت در گمرک تا اعلام به وزارت صنعت به دلیل برخط نبودن کامل سیستم یک الی دو روز زمان نیاز دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه ترسی از ریسک اجرای طرح رجیستری برای برندهای بزرگ گوشی های همراه وجود ندارد، اظهار داشت: اجرای هر محله از طرح رجیستری ریسکی را به دنبال دارد، آمادگی در سامانه‌ها ایجاد شده و بر اساس میزان آمادگی طرح رجیستری پیش می‌رود. اگر ترسی از ریسک اجرای رجیستری وجود داشت، به هیچ وجه نباید این طرح شروع می‌شد.

فلاح جوشقانی گفت: نکته مهم درباره سامانه‌های نرم افزاری همچون رجیستری، امکان ایجاد مشکلات پیش بینی نشده است و برای همین مسئله نیز پیمانکار حرفه‌ای طرح رجیستری همواره اصلاحاتی را انجام می‌دهد تا مشکلی وجود نداشته باشد.با تمام توان طرح ثبت تلفن همراه ادامه پیدا می‌کند چرا که منافع مردم و دولت را به دنبال دارد و حداقل اگر قاچاق ضربه اقتصادی نداشته باشد، از این پدیده ناپسند و نادرست جلوگیری می‌شود تا گوشی همراه که در ایران بازار بزرگ ۱۲ هزار میلیارد تومانی در سال را به خود اختصاص داده با روال قانونی وارد شود.

وی با اشاره به صحبت‌های رئیس کمیته تخصصی موبایل مبنی بر وجود شرایطی خاص برای گوشی‌های اپل که قبل از تاریخ اجرای رجیستری فعال شده بودند اما با اجرای این طرح غیر فعال شدند،گفت: در صورتی که صاحب دستگاه به شماره ۰۹۶۳۶۶ تماس حاصل کرده،اعلام شکایت داشته باشد و مستنداتی ارائه کند که گوشی بر اساس باگی در سیستم رجیستری غیر فعال شده،دوباره به سیستم متصل می‌شود اما در غیر این صورت هیچ راهی برای فعال سازی گوشی‌های غیر فعال شده وجود ندارد.

فلاح جوشقانی تاکید کرد: در سیستم رجیستری باگ وجود دارد اما هیچ گونه باگی مبنی بر غیر فعال شدن گوشی‌های تلفن همراه که قبل از اجرای طرح در شبکه رجیستر شده بودند، وجود ندارد و مسائلی که در این موضوع مطرح می‌شود کذب است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ