کد خبر: ۷۴۱۷۴
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳

زمان تسویه انتقال وجه بین بانکی مشتریان اعلام شد
بانک مرکزی:

زمان تسویه انتقال وجه بین بانکی مشتریان اعلام شد

طبق اعلام بانک مرکزی، دستور پرداخت و انتقال وجه بین بانکی مشتریان ساعت ۱۴ روزهای اداری انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بر اساس اعلام مرکز تسویه ساتنای بانک مرکزی، دستور پرداخت و انتقال وجه بین بانکی مشتریان به حساب های دیگر در سایر بانک ها صرف نظر از زمان دریافت آن از مشتری توسط بانک مبدا، تا ساعت 14 روزهای اداری صورت می گیرد.

بانک مرکزی قبلا اعلام کرده بود به منظور اعمال کنترل دقیق تر بر مبادلات پولی بین بانکی، فراهم آوردن زمان و امکانات لازم برای رهگیری تراکنش‌ها، جلوگیری از انجام انتقالات مشکوک به کلاهبرداری و پولشویی و از میان برداشتن زمینه سوء‌استفاده از زیرساخت‌های پرداخت و تسویه برای فعالیت‌های سوداگرانه، تغییراتی در سامانه‌های بین بانکی اعمال کرده است.

تغییرات اعمال شده به شرح زیر است:

1. انتقالات سامانه پایا برای دستور پرداخت‌های مشتریان صرفاً یک بار در روز و در روزهای غیر تعطیل رسمی و در دوره ساعت 15:45 پردازش و برای اعمال نتیجه به بانک‌های مقصد ارسال می‌شود.

2. ارسال دستور پرداخت در پایا و ساتنا با تاریخ موثر روز تعطیل رسمی ممنوع است.

3. انتقالات سامانه پایا برای تسویه تراکنش‌های کارتی شاپرک به صورت تجمیع مبالغ تراکنش‌های روز قبل برای هر شبا صورت می‌پذیرد.

4. در روزهای غیر تعطیل رسمی، انتقالات سامانه پایا برای تسویه تراکنش‌های کارتی شاپرک مربوط به روز قبل، صرفاً یک بار در روز و در دوره ساعت 3:45 بامداد پردازش و برای بانک‌های پذیرنده ارسال می‌شود. ضمناً ریز تراکنش‌های پایانه‌های فروش شاپرک در ساعت 5 بامداد در اختیار بانک‌های پذیرنده قرار می‌گیرد.

5. در روزهای تعطیل رسمی، انتقالات سامانه پایا برای تسویه تراکنش‌های کارتی شاپرک مربوط به روز قبل، صرفاً یک بار در روز و در دوره ساعت 15:45 پردازش و برای بانک‌های پذیرنده ارسال می‌شود. ضمناً ریز تراکنش‌های پایانه‌های فروش شاپرک در ساعت 17 در اختیار بانک‌های پذیرنده قرار می‌گیرد.

6. کارسازی دستور پرداخت مشتری به مشتری ساتنا در بانک مقصد، صرفنظر از زمان دریافت آن از مشتری توسط بانک مبداء، تا پایان وقت اداری تاریخ موثر دستور پرداخت صورت گرفته و تعهد انجام دستور پرداخت در این سامانه به صورت همان روز است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ