کد خبر: ۷۴۱۷۸
۰:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳

ستاد اجرایی امام رقیب بخش خصوصی نبوده و آماده واگذاری است

ستاد اجرایی امام رقیب بخش خصوصی نبوده و آماده واگذاری است

رییس ستاد اجرایی فرمان امام با تاکید بر اینکه رقیب بخش خصوصی و دولتی نبوده و نخواهد بود، گفت: در این ستاد هیچ فعالیتی معاف از مالیات نیست و مانند سایر شرکت‌های متعلق به بخش خصوصی مالیات می‌پردازیم.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،محمد مخبر با اشاره به شروط فعالیت‌های اقتصادی ستاد اجرایی فرمان امام به ایلنا گفت: ستاد اجرایی فرمان امام در پروژه‌ها و فعالیت‌های اقتصادی حضور دارد اما تمام این فعالیت‌ها در مناطق محروم به اجرا می رسند.فعالیت‌های این ستاد برای شناساندن و معرفی مزیت‌های مناطق کم برخوردار و محروم است و و هدف اصلی از اجرای فعالیت‌های اقتصادی در این مناطق ایجاد فرصت‌های شغلی و اشتغالزایی برای بومی‌های منطقه است.

وی با بیان اینکه به محض اینکه بتوان پروژه آغاز شده را به مردم واگذار کرد، از آن فعالیت اقتصادی و پروژه خارج می‌شویم، ادامه داد: ظرف 1.5 سال گذشته بیش از 35 شرکت از خود ستاد و بیش از 30 شرکت از بنیاد برکت به بخش خصوصی واگذار شده است. در ستاد اجرایی فرمان امام هیچ فعالیتی معاف از مالیات نیست و مانند سایر شرکت‌های متعلق به بخش خصوصی مالیات می‌پردازیم.

این مقام مسئول با اشاره به برخی صحبت‌ها مبنی بر اینکه نهادهای وابسته به حاکمیت در اقتصاد رقیب بخش خصوصی هستند، گفت: این ستاد هیچ گاه در پروژه‌هایی که باعث ایجاد رقابت بین دولت و بخش خصوصی می‌شود، حضور نداشته و نخواهد داشت. اگر هم بخش خصوصی برای ورود به پروژه‌های متعلق به بنیاد تمایلی داشته باشد به نفع آن شرکت از آن فعالیت و پروژه خارج می‌شویم.     

مخبر تاکید کرد: ستاد اجرایی فرمان آماده واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی است و هر شرکتی متعلق به بخش خصوصی که متقاضی ورود به فعالیتی باشد که در اختیار ستاد است آمادگی واگذاری آن پروژه را داریم.ما نه تنها از دولت بودجه‌ای نداریم بلکه در اجرای پروژه‌های عمرانی به دولت کمک هم کرده و خواهیم کرد.

وی با اشاره به ورود ستاد اجرایی به پروژه‌های نیمه تمام گفت: پروژه‌هایی از قبیل احداث مدارس، شبکه راهی، بیمارستان  که توسط ستاد ساخته شده‌اند و یا ساخته می‌شوند از تعهدات دولت‌ها و ساخت آنها از جمله وظایف دولت بوده و ما فقط برای کمک به دولت اقدام می‌کنیم.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ